AKTUALNOŚCI ] [ KĄCIK ADOPCYJNY ] [ ADOPCJE POZA AZYLEM ] [ WIRTUALNE ADOPCJE ] [ ZWIERZAKI ADOPTOWANE ] [ FUNDACJA ŚW FRANCISZKA ]
POTRZEBNA POMOC ] [ GALERIA ZDJĘĆ ] [ PODZIĘKOWANIA ] [ ZGUBIONO - ZNALEZIONO ] [ AZYL I JEGO MIESZKAŃCY ] KONTAKT ]


WSPOMÓŻ AZYL

HUFIEC UROCZYSKO KONSTANCIN
W dniu 11-09-2022r Hufiec Uroczysko Konstancin przeprowadził jesienną zbiórkę rzeczy „zimowa wałówka dla Kociego Azylu”.
Dziękujemy Hufcowi oraz harcerkom Oldze i Soni za wspaniałą organizację i wielkie zaangażowanie w akcję pomocy.


Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Pani Teresy Cieszanowskiej wieloletniego współpracownika Fundacja Św. Franciszka, człowieka o wielkim sercu, która zawsze pamiętała o zwierzętach, czynnie biorącej udział w interwencjach i adopcjach. Współpracowała z Fundacją przez 24 lata i dzięki niej setki zwierząt znalazły kochające domy. Na zawsze pozostanie w naszych sercach.


DZIEŃ WIOSNY W KOCIM AZYLU
Jak każdego roku część uczniów konstancińskiej Jedyneczki w Dniu Wiosny, mając zorganizowane warsztaty, wybrało pobyt w Kocim Azylu.
Wiele kotków było spragnionych głaskania i wrażeń. Emocji nie zabrakło, zwłaszcza po usłyszeniu historii o przybyłych zwierzątkach z ukraińskiego schroniska.
Mogliśmy zobaczyć umieszczone na transporterkach informacje od byłych właścicieli, którzy postanowili zostać i walczyć o wolność swojego kraju, a aby ratować swoich czworonożnych przyjaciół, zdecydowali się wysłać je do Polski.
Dla wielu z nich Koci Azyl był chwilowym przystankiem,część poszła już do adopcji. Ok 30 kotów z Ukrainy jeszcze czeka na domy.
Trzymamy kciuki, by wszystkie przebywające w Kocim Azylu koty trafiły do dobrych ludzi!
Pozdrawiamy, dziękując za pobyt w przytulisku -Uczniowie SP Nr 1.


KIJOWSKIE KOCIAKI
Kijowskie kociaki przybyły, całe i zdrowe.
55 kocich nieszczęść po męczącej podróży finalnie trafiło do nas. Część z nich zostanie z nami dłużej, część pojechała w dalszą podróż do nowych domów.
Jednak nie spoczywamy na laurach... już pojutrze przyjedzie kolejny transport z 28 kotami z Ukrainy którym chcemy pomóc.
Pilnie potrzebne są kontenerki, większe klatki i karma. Można je zostawić w Kocim Azylu:
ul. Podgórska 2,
52-500 Konstancin Jeziorna.
Nr tel. 502 020 913
Będziemy bardzo wdzięczni za Waszą pomoc!


Przedstawiamy Wam grupę agentów z Warszawskiego biura nieruchomości
@WORLDWIDELIFE
Jak widać na załączonym obrazku są miłośnikami zwierząt.
Swoim pupilom zapewnili już szczęśliwe życie, teraz zdecydowali się na niesienie pomocy naszemu Azylowi, dołączając tym samym do grona naszych partnerów.
Jeśli planujesz sprzedaż nieruchomości, a przy tym chcesz wesprzeć naszych podopiecznych masz teraz taką możliwość!
Na hasło "Bezdomniaki z Konstancina", nasi partnerzy zobowiązują się do przekazania części ich wynagrodzenia na rzecz naszych podopiecznych.
Zapraszamy do kontaktu przez @WORLDWIDELIFE, bądź pod numer telefonu 795 660 429.


W ramach akcji #lajtowepomaganie każdą złotówkę autoryzacyjną przeznaczamy na cele charytatywne. Z przyjemnością informujemy, że w tym miesiącu za zgromadzone środki zakupimy kocie pyszności dla mieszkańców KOCI AZYL - Fundacja Św. Franciszka.
Przy okazji chcielibyśmy prosić o wsparcie indywidualne Fundacji.
Zima nie sprzyja bezbronnym stworzeniom, a w Azylu jest ich coraz więcej!
Zapraszamy do adopcji i wsparcia Fundacji w jej działaniu!
Chcecie być na bieżąco z działaniami w ramach akcji lajtowego pomagania?
Zajrzyjcie na naszą stronę www.lajtmobile.pl!17-10-2020
ZASADY PRAWIDŁOWEGO ŻYWIENIA KOTA
Na temat prawidłowego żywienia kotów funkcjonuje wiele teorii. Jedni uważają, że kot powinien spożywać wyłącznie surowe mięso, inni podają kotu suchą lub mokrą karmę, a jeszcze inni wybierają oba rodzaje karm gotowych. Kto ma rację? Czym karmić kota, by dostarczać zwierzęciu wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach?

Żywienie kota - co wziąć pod uwagę?

Aby dobrze określić, czym karmić kota, powinniśmy uwzględnić następujące czynniki:
 • wiek kota - młode, rosnące zwierzęta potrzebują więcej kalorii i substancji odżywczych niż dorosłe;
 • kondycję ciała i aktywność fizyczną - inne wymagania żywieniowe mają koty z nadwagą, a inne mruczki bardzo aktywne;
 • kastrację i sterylizację - po zabiegu zwiększa się apetyt, a spada tempo przemiany materii u kota, więc jego dieta wymaga odpowiedniej modyfikacji;
 • stan fizjologiczny - kotki w ciąży i podczas laktacji mają zwiększone zapotrzebowanie na energię i składniki pokarmowe;
 • stan zdrowia - jeśli kot choruje, może wymagać specjalnej diety - wszelkie zmiany w żywieniu kota chorego powinniśmy wprowadzać w porozumieniu z lekarzem weterynarii.

Najlepszy pokarm dla kota to pełnoporcjowa karma gotowa uwzględniająca wiek kota - junior, adult lub senior. Należy precyzyjnie obliczyć zapotrzebowanie na energię naszego mruczka i podawać mu dokładnie taką ilość karmy, jaka jest mu potrzebna. Podczas ustalania optymalnej dawki kalorii warto poradzić się lekarza weterynarii lub dietetyka dla zwierząt.

Czym karmić kota (bezwzględnego mięsożercę)?

Koty są zwierzętami bezwzględnie mięsożernymi, co oznacza, że wymagają w swoim pokarmie odpowiednich ilości mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Produkty te są jedynym źródłem niektórych składników odżywczych niezbędnych dla kota, takich jak białko zwierzęce, witamina A w formie retinolu, kwas arachidonowy, tauryna czy witamina D3. Nie oznacza to jednak, że dieta kota powinna składać się jedynie z mięsa (mięśni szkieletowych). Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego podane w niewłaściwych proporcjach mogą przyczynić się do niedoboru lub nadmiaru niektórych witamin i składników mineralnych.

Pełnoporcjowa karma mokra jest najbliższa pod względem tekstury i składu pokarmowi dziko żyjących kotów. W warunkach naturalnych koty polują na drobne ssaki i ptaki, które charakteryzują się podobnym składem pod względem zawartości białka, tłuszczu, węglowodanów i wody.

Jednak ze względu na odmienne warunki życiowe, w jakich znalazły się domowe mruczki, optymalna dla tych zwierząt jest tzw. dieta mieszana złożona zarówno z mokrej, jak i suchej karmy. Mieszane żywienie kota polega na łączeniu mokrego i suchego pokarmu w proporcjach 9:1 pod względem masy. Dzięki temu kot czerpie korzyści z obu rodzajów pożywienia.

Jak żywić kota, by go nie przekarmić?

Do przekarmienia może dojść, gdy kot otrzymuje pokarm dostarczający mu nadmierną ilość kalorii. Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez opiekunów. Przekarmiony kot narażony jest na wystąpienie nadwagi i otyłości.

Konsekwencje otyłości u kota to wiele niebezpiecznych zaburzeń, np.:

 • cukrzyca typu II;
 • choroby układu ruchu;
 • choroby nerek;
 • spadek odporności;
 • zaburzenia hormonalne;
 • problemy z rozrodem;
 • większe prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów.

Stosowanie diety mieszanej i odmierzanie dokładnej dziennej dawki pożywienia pomaga w kontrolowaniu masy ciała u kota i zmniejsza ryzyko nadwagi. Kompletny i zbilansowany pokarm podany w odpowiedniej ilości dostarcza kotu właściwą ilości energii - zgodną z jego potrzebami.19-02-2019
GWIAZDY TV ;-)
To jest czwórka naszych podopiecznych, którzy szukają domów adopcyjnych i wystąpili w niedzielę w programie Pytanie na śniadanie.
Jak widać zrobili super wrażenie na prowadzących i ich gościach. Poniżej link do fragmentu programu gdzie widać nasze pociechy!
LINK.20-11-2018
ODWIEDZINY UCZNIÓW Z SP NR 2 W WARSZAWIE

W dniu 17.11.2018 r. gościliśmy u siebie uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 z Warszawy-Ursusa.
Jechali do nas pociągiem, metrem i autobusem, bo tylko takie jest połączenie z Konstancinem.
Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że mogliśmy zaprosić gości na wyremontowany wybieg, gdzie ci wygłaskali naszych podopiecznych. Pieszczotami obdarowali także pieski, dla których takie wizyty to skarb - gama nowych zapachów i gestów sympatii. Pokazaliśmy też kotki czekające na adopcję. Uczniowie byli świadkami, jak jeden z nich miał swój szczęśliwy dzień, bo został zabrany do domu.
Wśród odwiedzających była również nauczycielka, która 2 lata wcześniej wraz z synkiem zaadoptowała od nas kotka. Pokazywali zdjęcia i opowiadali o wielkiej, wzajemnej miłości :)
Dziękujemy za odwiedziny, miłe słowa i przekazane dary!11-12-2018
WIZYTA DZIECI Z PRZEDSZKOLA "AKADEMIA PANA ADAMA"
Mieliśmy dziś bardzo miłych Gości :)
W nasze skromne progi przybyła grupa przeuroczych maluszków z pobliskiego przedszkola "Akademia Pana Adama". Spotkania takie jak te sprawiają ogromną radość zarówno nam, jak i naszym spragnionym pieszczot podopiecznym.
Dziękujemy, drogie Dzieciaczki, za odwiedziny, poświęcony czas i przyniesione podarki!20-11-2018
ODWIEDZINY UCZNIÓW Z SP NR 2 W WARSZAWIE

W dniu 17.11.2018 r. gościliśmy u siebie uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 z Warszawy-Ursusa.
Jechali do nas pociągiem, metrem i autobusem, bo tylko takie jest połączenie z Konstancinem.
Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że mogliśmy zaprosić gości na wyremontowany wybieg, gdzie ci wygłaskali naszych podopiecznych. Pieszczotami obdarowali także pieski, dla których takie wizyty to skarb - gama nowych zapachów i gestów sympatii. Pokazaliśmy też kotki czekające na adopcję. Uczniowie byli świadkami, jak jeden z nich miał swój szczęśliwy dzień, bo został zabrany do domu.
Wśród odwiedzających była również nauczycielka, która 2 lata wcześniej wraz z synkiem zaadoptowała od nas kotka. Pokazywali zdjęcia i opowiadali o wielkiej, wzajemnej miłości :)
Dziękujemy za odwiedziny, miłe słowa i przekazane dary!26-10-2018
PRELEKCJE W DOMU DZIECKA W PĘCHERACH

W związku z remontem wybiegu naszego przytuliska tym razem nie gościliśmy u siebie, ale to my pojechaliśmy do dzieci z Domu Dziecka w Pęcherach
Nie wzięliśmy żadnego z naszych podopiecznych, aby nie stresowały się w obcym miejscu. Jednak, wiedząc, że największą atrakcją spotkania byłby piesek lub kotek, poprosiliśmy zaprzyjaźnioną z nami Panią Annę Syrowiec, by wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem, przygotowanym do pracy z dziećmi, pojechała na prelekcje.
Podczas wizyty Pani Anna przekazała wiele cennych informacji na temat wzajemnej relacji człowiek-pies, akceptacji i bezpieczeństwa, a także odpowiedzialnej opieki nad swoimi pupilami. Dzieciom wiele radości sprawiło karmienie pieska oraz wydawanie komend.
Pani Irena Kauczor, wychowawczyni ze współpracującej z nami Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie, zaprezentowała zdjęcia z naszego Azylu, nie szczędząc opowieści o kotkach, które znalazły u nas schronienie oraz o odpowiedzialnej adopcji. Wierzymy, że od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku nie tylko do ludzi, ale i do zwierząt.
Dzieci, wręczając wykonane przez siebie podziękowanie, podsumowały spotkanie jako „bardzo ciekawe”, a czas spędzony z naszymi przedstawicielami „fajny”. Podczas wizyty były niezwykle rozmowne, chwaląc się wiedzą oraz swoimi czworonogami.
Czekamy na zakończenie remontu, aby wychowankowie z Pęcher mogli przyjechać do nas, by odnaleźć widziane na zdjęciach koty, wygłaskać je i poprzytulać.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI IRENIE I PANI ANNIE ZA TAK GODNE REPREZENTOWANIE NAS :)08-10-2018
NASI PRZYJACIELE Z SP NR 1 W KONSTANCINIE PONOWNIE W NASZYCH SKROMNYCH PROGACH :)
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 po raz kolejny spędzili u nas sobotnie przedpołudnie.
Pogoda sprzyjała, więc w przytulisku było wielu wolontariuszy. Młodzi ochotnicy wygłaskali wylegujące się w promieniach słońca kociaki i wyprowadzili na spacer pieski, sprawiając im ogromną radość :)
Serdecznie dziękujemy Uczniom Jedyneczki oraz wychowawczyni, Pani Irenie Kauczor, za poświęcony czas i szczęście podarowane naszym małym podopiecznym!01-10-2018
"SYMFONIA SERC" 2018 - ZAKOŃCZENIE
W dniu wczorajszym mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystej gali, zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, na zakończenie tegorocznej kampanii społecznej "SyMfonia Serc".
Ceremonia jak co roku odbyła się w Sali Balowej Zamku Królewskiego.
Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy brać udział w projekcie PTSR i wspomóc ogromną pracę, jaką stowarzyszenie robi na rzecz poprawy losu osób dotkniętych tą ciężką, nieuleczalną chorobą.
Mamy też nadzieję, że zwierzaczki, jeżeli nie pomagają w leczeniu, przynajmniej uprzyjemniają trudną codzienność chorych i wspierają ich swoim przywiązaniem oraz miłością :)10-09-2018
"SYMFONIA SERC" 2018
W dniu 9-tym września br., na Krakowskim Przedmieściu, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zorganizowało całodzienną Akcję "SyMfonia Serc", mającą na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat tej choroby.
Program był bardzo urozmaicony, każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego, przygotowano atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Nasza Fundacja jak co roku aktywnie uczestniczyła w tym wydarzeniu. Przy azylowym stoisku można było uzyskać informacje o celach i działaniach Fundacji oraz jak zaadoptować kociaka - w myśl hasła "Zwierzaki przyjaciółmi chorych na SM".
Pogoda dopisała, odwiedzający też, więc Akcję uważamy za bardzo udaną :)10-09-2018
"WILANÓW KOCHA ZWIERZAKA" 2018
Za nami kolejna edycja Akcji "Wilanów kocha Zwierzaka", organizowanej corocznie przy okazji obchodów Dni Wilanowa.
Gdybyśmy mieli określić ją w kilku słowach, zapewne byłoby to zwięzłe "działo się!". Były emocje, wzruszenia, wyrazy wsparcia i słowa otuchy, jak również kilka niesamowicie sympatycznych spotkań. Odwiedziły nas m.in. Pani Adrianna i Weronia (zdjęcie nr 6), które w wyniku ubiegłorocznej Akcji adoptowały z Azylu kotkę Ablę (dawną Sashę) i od tego czasu zdążyły się już z nami dobrze zaprzyjaźnić :) Przywitać się przyszedł również piesek Józek wraz z Rodziną (zdjęcie nr 13). Józek (azylowy Teo) to jeden z czwórki maluszków, które wiosną ktoś uczynny porzucił w kartonie przy oczku wodnym. Na szczęście zarówno nasz chłoptaś jak i jego rodzeństwo znaleźli swoje wymarzone domki :) Spotkaliśmy też Panią Justynę - szczęśliwą posiadaczkę dwóch byłych azylowiczów, Stefana i Jadzi oraz Panią Zofię - właścicielkę naszego dawnego rezydenta, Rudzika :)
Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Mieszkańcom Wilanowa i okolic za okazane wsparcie i przekazane dary. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Agnieszki Dagmary Michalczyk oraz Uczestniczek VI edycji Programu Edukacyjno-Charytatywnego "Debiutantki" za promocję naszego przytuliska i za działania zmierzające do pozyskania właścicieli dla podopiecznych Fundacji, za ogromne zaangażowanie i realną pomoc. Dziękujemy również wszystkim Partnerom, którzy wsparli Akcję.
Było naprawdę miło, do zobaczenia za rok!10-07-2018
PODZIĘKOWANIE DLA FUNDACJI KRONENBERGA PRZY CITI HANDLOWY
W dniu wczorajszym do Kociego Azylu zawitał wolontariat pracowniczy Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga :)
Grupa wspaniałych ochotników przybyła, aby wspomóc nas w codziennych obowiązkach, a przede wszystkim w pracach remontowych. I tak, przez kilka godzin, 25 niestrudzonych osób w pocie czoła malowało ogrodzenie, wybiegi oraz inne pomieszczenia.
Otrzymaliśmy również wsparcie rzeczowe - smakołyki i drapaki. Czy przypadły do gustu naszym małym podopiecznym? Jak widać! ;)
Serdecznie dziękujemy Fundacji oraz jej Wolontariuszom za okazaną pomoc, godne podziwu zaangażowanie i ogrom wykonanej pracy!20-06-2018
I ZNÓW EDUKUJEMY :)

Wakacje tuż, tuż, a w Azylu edukacja trwa w najlepsze!
Wczoraj po raz kolejny odwiedziła nas młodzież ze "Szkoły Marzeń" w Piasecznie. Tym razem z wizytą przybyli uczniowie klasy II D Gimnazjum wraz z wychowawczynią, Panią Justyną.
W trakcie spotkania nasi goście mieli okazję zapoznać się z pracą Azylu i misją Fundacji oraz zasadami opieki nad zwierzętami. Młodzi ludzie postanowili też pomóc nam w codziennych obowiązkach i nakarmili przebywające na wybiegu koty smakołykami, którymi ze sobą przywieźli.
Serdecznie dziękujemy Wam za okazaną życzliwość i wsparcie. Cieszymy się niezmiernie, widząc w młodym pokoleniu entuzjazm oraz chęć niesienia pomocy potrzebującym stworzeniom :)15-06-2018
WOLONTARIAT FUNDACJI BGK I ZAJĘCIA EDUKACYJNE W AZYLU

W dniu wczorajszym odwiedzili nas nasi dobrzy znajomi - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 STO z Warszawy.
Tym razem spotkanie odbyło się w ramach wolontariatu organizowanego przez Fundację BGK.
Przyjechało ponad 20 osób, w związku z czym podzieliliśmy młodych wolontariuszy na dwie grupy. Podczas gdy jedna z nich poznawała historię Azylu i pracę w nim, druga w tym czasie zwiedzała zewnętrzne wybiegi.
Dzieci mogły pogłaskać zwierzaczki i nakarmić je. Było też trochę zabawy, ponieważ goście przywieźli ze sobą własnoręcznie zrobione zabawki oraz rękawice do czyszczenia i masowania futerka.
Wszyscy, łącznie z wychowawcami chcieli pomagać na miejscu we wszelkich pracach i interesowali się możliwością dalszej współpracy przy opiece nad małymi mieszkańcami Azylu. Czas szybko mijał i nasi wolontariusze wyjechali po kilku godzinach, obiecując ponowne odwiedziny.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy młodym ludziom i ich opiekunom za zainteresowanie losem skrzywdzonych i czekających na każdy serdeczny gest zwierzaczków :)05-06-2018
PANI IRENA KAUCZOR WOLONTARIUSZEM ROKU!
Ogromna radość nas rozpiera :)
Pani Irena Kauczor, wychowawczyni ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie, z którą mamy zaszczyt i przyjemność współpracować, została wyróżniona w konkursie na Wolontariusza Roku 2017 Gminy Konstancin-Jeziorna.
Nagroda nie mogła trafić w lepsze ręce.
Pani Irenie z całego serca gratulujemy i dziękujemy za wieloletnią pomoc!

Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj: LINK.04-06-2018
DZIEŃ DZIECKA 2018
W dniu wczorajszym w konstancińskim Parku Zdrojowym odbyła się impreza plenerowa,
w związku z obchodzonym niedawno Dniem Dziecka.
Pośród licznych atrakcji nie mogło zabraknąć i azylowych kotków. Te oczywiście nic sobie nie robiły z tego, co działo się wokół
i praktycznie przespały całe wydarzenie. I tak bez większego wysiłku zauroczyły grono osób - ma się ten wdzięk ;)
Dziękujemy odwiedzającym nasze stoisko za życzliwe zainteresowanie i miłe pogawędki.
Serdeczne podziękowania kierujemy również do Konstancińskiego Domu Kultury za kolejne już zaproszenie i możliwość zaprezentowania naszych podopiecznych, co mamy nadzieję zaowocuje przyszłymi adopcjami :)23-05-2018
DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA FUNDACJI

W dniu 22 maja br. ponownie odwiedzili nas uczniowie Gimnazjum - "Szkoły Marzeń" z Piaseczna.
W trakcie tego spotkania mieliśmy okazję zaprezentować młodzieży oraz ich opiekunom historię powstania Azylu i Fundacji, jej cele, zadania, radości, ale także troski i problemy. Piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu zewnętrznego wybiegu, na którym nasi podopieczni mogą spędzać dnie, mając do dyspozycji drabinki, ławeczki, drzewa i trawę. Osiatkowany ze wszystkich stron ogród stanowi dla porzuconych, skrzywdzonych i często niepełnosprawnych zwierzaczków bezpieczną namiastkę życia wśród przyrody.
Zaprosiliśmy młodzież do współpracy w formie wolontariatu oraz dalszych odwiedzin wraz z rodzinami. Być może dzięki temu któryś z kotków znajdzie swój wymarzony, kochający domek :)
A tymczasem dziękujemy naszym Gościom za zainteresowanie i okazane wsparcie!21-03-2018
WIZYTY WIOSENNE ROZPOCZĘTE :)

Po raz kolejny w Dzień Wiosny uczniowie Jedyneczki - Szkoły Podstawowej nr 1 z Konstancina - przywitali wiosnę w Kocim Azylu.
Mając wiele warsztatów do wyboru (w tym dniu w szkole organizowany mają Festiwal Nauki i Sztuki), zawsze znajdą się tacy, którzy chcą spędzić czas u nas wśród mruczków.
Tym razem pogoda spłatała psikusa, tak więc młodzież chwilę spędziła na zewnątrz, aby wygłaskać przebywające tam pieski i kotki, a następnie udała się do pokoju adopcyjnego.
Nie było osoby, która żałowałaby decyzji przyjazdu do przytuliska, za to było wiele mruczących kociaków i merdających ogonkiem psiaków, co nas niezmiernie cieszy :)
Serdecznie dziękujemy i oczywiście zapraszamy ponownie!24-02-2018
Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CZERSKU
Dnia 23 lutego br. gościliśmy w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Czersku, uczestnicząc w spotkaniu z uczniami klas I-VII.
W szkole zorganizowana została zbiórka darów dla Azylu oraz konkurs na różne projekty plastyczne, związane z tematyką ochrony środowiska i opieki nad zwierzętami. Na sali gimnastycznej wyróżnione dzieci dostały nagrody, a nas poproszono o opowiedzenie o pracy Azylu, naszych radościach i troskach oraz potrzebach. Następnie pytania zadawali uczniowie. Dotyczyły głównie warunków adopcji, wolontariatu i życia azylowych podopiecznych. Jednak największą atrakcją naszej wizyty jak zwykle okazali się nasi czworonożni reprezentanci - mały szczeniaczek i kotka Helga.
Spotkanie było bardzo miłe, dużą przyjemność sprawiło nam zainteresowanie młodzieży nie tylko naszą Fundacją, ale też ogólnie pomocą dla zwierząt.
Dziękujemy za zaproszenie, życzliwość i okazane wsparcie!19-01-2018
AZYLOWY PIESEK PODBIŁ LUDZKIE SERCA !
W dzisiejszym wydaniu "Pytania na Śniadanie" w TVP2 poruszony został ciekawy temat otyłości wśród psów. W rozmowie uczestniczyli też nasza droga Przyjaciółka - Pani Ewa Złotowska i cudowny piesek Karo/Karusek, który polecał się do adopcji. Oj, dobrze się chłopak zareklamował. Po programie linia telefoniczna zapłonęła żywym ogniem, dostaliśmy mnóstwo zgłoszeń z różnych części Polski. Mamy nadzieję, że ta kochana psina wkrótce znajdzie swój wymarzony domek :)
A póki co zachęcamy do obejrzenia nagrania z naszym skarbem: LINK.19-12-2017
PRZEMILI GOŚCIE W NASZYCH SKROMNYCH PROGACH :)
W ramach naszej działalności edukacyjnej, w dniu dzisiejszym gościliśmy w Azylu dwie szkolne grupy. I tak, najpierw odwiedziły nas dzieci z konstancińskiej Szkoły Podstawowej nr 2, a chwilę później licealiści z Zespołu Szkół im. Bohaterów Narwiku w Warszawie.
Cieszymy się ogromnie, że młode pokolenie, i to naprawdę małe, i to nieco starsze, tak chętnie angażuje się w pomoc naszym małym braciom :) Serce rośnie !
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny, podarowaną karmę i oczywiście zapraszamy ponownie !08-12-2017
ZNOWU GOŚCIE :)
Dzisiaj gościliśmy w Azylu kolejną szkolną wycieczkę :) Tym razem odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Marzeń - Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 72 w Piasecznie. Bardzo nas cieszy, że współczesnej młodzieży nie jest obca troska o los najmniejszych, bezbronnych istotek, a wychowawcy kształtują w swoich podopiecznych szlachetne ustosunkowanie się do zwierząt. Wasza wrażliwość i postawa mogą stanowić wzór dla innych! Cóż więcej możemy powiedzieć? Dziękujemy za Waszą dobroć i wsparcie, i naturalnie zapraszamy ponownie :))04-12-2017
GOŚCIE, GOŚCIE W AZYLU :)
W sobotę, 02.12.2017 r. Azyl odwiedziła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Warszawie. Dzieci wraz z opiekunami przywiozły nam uzbieraną przez siebie karmę. Oczywiście zostały też, by pobawić się z naszymi małymi podopiecznymi i dać im chwilę radości. Było to już nasze kolejne spotkanie i cieszymy się ogromnie, że młodzież z SP 2 powraca do nas niezmiennie od kilku lat. Dziękujemy za Waszą przyjaźń, empatię i wrażliwe serca. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że poświęciliście swój wolny czas tym, którzy tak bardzo tego potrzebują !
Do zobaczenia następnym razem :)15-11-2017
WIZYTA NAJMŁODSZYCH WOLONTARIUSZY

Mieliśmy dzisiaj przyjemność gościć w Azylu grupę dzieciaczków z Poziomkowego Przedszkola w Konstancinie.
Smyki przybyły do nas, by umilić czas naszym podopiecznym i przekazać im zebrane przez siebie dary.
W czasie wizyty niemałą atrakcją okazała się możliwość przybicia piątki z suczką Tiną. Tina rozsiadłszy się na swoim tronie, po kolei witała maluszki, a rola gwiazdy ewidentnie jej odpowiadała ;) Nieliczni koci śmiałkowie, którzy w ten chłodny dzień wyszli powitać małych Gości na wybiegu, też nie pożałowali swojej decyzji. Otoczeni wianuszkiem fanów zostali wypieszczeni za wszystkie czasy :)
Składamy ogromne wyrazy uznania dla Pań Wychowawczyń za wpajanie młodemu pokoleniu właściwych postaw w stosunku do zwierząt. Dzieciaczkom dziękujemy za odwiedziny i przyniesione podarki. I oczywiście zapraszamy ponownie!09-11-2017
DO KOŃCA MYŚLAŁ O ZWIERZĘTACH ...
Zmarł Marek Frąckowiak – wybitny aktor, mąż znanej aktorki Ewy Złotowskiej.
Był wielkim miłośnikiem zwierząt, Człowiekiem o ogromnym sercu, bezgranicznie oddanym naszemu Azylowi. Miłość do zwierząt dzielił wraz z małżonką Ewą, z którą wspólnie wspierał nasze przytulisko.
Wzruszający jest fakt, że ilekroć nas odwiedzał, zawsze zastanawiał się nad przygarnięciem kolejnego biednego zwierzaczka. Adoptował od nas wiele ukochanych kotów (m.in. Florka, Gacka, Filusię), a ostatnio jamniczka Kubusia, który teraz po Nim płacze ...
Brakować nam będzie Człowieka tak bardzo oddanego ludziom i naszym małym braciom.
Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 14 listopada, o godzinie 12:00, w Sanktuarium w Powsinie. Wolą zmarłego było, aby zamiast kwiatów składać ofiary na rzecz podopiecznych naszej Fundacji do ustawionych w kościele puszek.
Składamy wyrazy współczucia Żonie Ewie, Rodzinie i Przyjaciołom.25-10-2017
EDUKUJEMY NAJMŁODSZE POKOLENIE :)

W dniu 25.10.2017 r. w skromne progi Kociego Azylu zawitały dzieciaczki z konstancińskiego Przedszkola "Akademia Pana Adama".
Maluszkom nie straszny był chłód i deszcz, z uśmiechami na buźkach spędziły czas z naszymi podopiecznymi. Nie było to nasze pierwsze spotkanie i mamy nadzieję, że nie ostatnie, bo możliwość uwrażliwiania tak młodego pokolenia na często trudny koci los sprawia nam ogromną radość i satysfakcję :)
Dzieciaczki, serdecznie dziękujemy za Waszą troskę, poświęcony czas i przyniesione dary. I oczywiście zapraszamy ponownie !21-10-2017
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W ZS NR 3 W KONSTANCINIE
4 października 2017 r., w Dzień Św. Franciszka, patrona zwierząt, zostaliśmy zaproszeni do Zespołu Szkół nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Konstancinie.
Uczniowie zorganizowali Dzień Zwierząt i nasza wizyta była dodatkową atrakcją. Na przerwach do fundacyjnego stanowiska podchodziły osoby, które chciały dowiedzieć się czegoś na temat pracy Azylu, adopcji zwierząt i zasad opieki nad nimi. Jednak jak zwykle największą atrakcją były dwa małe szczeniaczki, które przyjechały razem z nami. Pieski zachowywały się nad wyraz grzecznie, dawały się przytulać i głaskać. I oczywiście jak łatwo się domyślić zostały gwiazdami tego spotkania.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz za przepiękny rysunek, który otrzymaliśmy w prezencie od jednej z uczennic :)15-10-2017
GALA WIEŃCZĄCA AKCJĘ "SYMFONIA SERC"
W dniu 01.10.2017 r., na Zamku Królewskim w Warszawie, w Sali Balowej odbyło się uroczyste zakończenie kampanii społecznej "SyMfonia Serc".
Nasza Fundacja jak co roku brała aktywny udział w tym przedsięwzięciu i nie mogło nas zabraknąć na jego zakończeniu. Galę prowadziła Katarzyna Pakosińska, wystąpili też inni znani artyści jak Ewa Bem. W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia PTSR "Ambasador SM" i podziękowania "Serca Serc" dla biorących udział w kampanii i działających na rzecz chorych na SM lekarzy i organizacji.
Miło nam powiedzieć, że impreza jak co roku była bardzo udana. Zresztą jej cel też był szczytny.02-10-2017
"SYMFONIA SERC" - AKCJA NA RZECZ OSÓB ZE STWARDNIENIEM ROZSIANYM
W dniu 17.09.2017 r., na Placu Zamkowym w Warszawie odbyło się spotkanie "SyMfonia Serc", organizowane corocznie przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.
Na festynie można było zobaczyć m.in. występy taneczne na wózkach, pokazy karate, pierwszej pomocy, można było zrobić niektóre badania i uzyskać porady medyczne. Nie zapomniano też jak zwykle o roli, jaką w życiu chorego mogą pełnić zwierzęta. My również zostaliśmy zaproszeni do udziału w imprezie, za co serdecznie dziękujemy :)
Przy fundacyjnym stoisku zainteresowani mogli porozmawiać na temat warunków adopcji naszych podopiecznych. Pomimo nie najlepszej pogody i chłodu z przyjemnością zobaczyliśmy dużą liczbę osób biorących udział w tym jakże ważnym wydarzeniu :)12-09-2017
WILANÓW KOCHA ZWIERZAKA 2017

Za nami piąta edycja Akcji Charytatywnej "Wilanów kocha Zwierzaka" !
Impreza, będąca częścią obchodów Dni Wilanowa, jest organizowana corocznie przez Uczestniczki Programu Edukacyjno-Charytatywnego "Debiutantki" i ma na celu promowanie adopcji zwierząt ze schroniska.
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że nasza Fundacja po raz kolejny mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu, przedstawić swoją działalność i uzyskać realne wsparcie w postaci zbiórki karmy i funduszy na leczenie podopiecznych.
Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Dagmarze Michalczyk oraz Debiutantkom za ogromne zaangażowanie w pomoc dla naszych zwierzaczków :)
Gorące podziękowania kierujemy również do wszystkich innych Dobrych Duszyczek, które włączyły się w akcję pomocy :)
Dziękujemy !!!31-08-2017
PODZIĘKOWANIE DLA FIRMY ROCHE POLSKA

23 sierpnia br. w ramach wolontariatu gościło u nas 15 osób z działu ADMD RDR w firmie Roche Polska sp. z o. o.
Pracownicy Roche oczyścili i pomalowali furtki oraz zbudowali budki i drapaki dla naszych podopiecznych. Przy okazji wizyty jedna z kotek znalazła nowy dom i przeprowadziła się na Pragę Południe :)
To już trzeci raz, kiedy firma Roche wspomogła nasz Azyl. Przy dwóch poprzednich akcjach udało się zebrać ponad 200 kg karmy dla naszych zwierzaczków, a następna zbiórka została zaplanowana na jesień :)
Dziękujemy z całego serca!!!19-08-2017
NASI MALI GWIAZDORZY W "PYTANIU NA ŚNIADANIE" W TVP2 :)
Polecamy ciekawy materiał "Niezwykłe właściwości kotów" z dzisiejszego programu "Pytanie na Śniadanie".
W nagraniu uczestniczyła trójka azylowych kociaków - Leonardo/Ginger oraz rodzeństwo Marian i Hela :) Cóż możemy powiedzieć ? Leonardo skradł całe show ! No gwiazdor pełną mordką ;) Możecie przekonać się o tym tutaj: http://pytanienasniadanie.tvp.pl/33655030/niezwykle-wlasciwosci-kotow.01-08-2017
PODZIĘKOWANIE DLA BOSCH POLSKA
W dniu 21.07.2017 r. do Azylu przybyła silna, 20-osobowa delegacja Pracowników tejże firmy, by w ramach wolontariatu pomóc nam w pracach, na które nam w wirze codziennych obowiązków nie starcza już czasu i sił.
I tak dzielni ochotnicy wzięli na swoje barki porządkowanie posesji, m. in. odnowili i odmalowali stoliki oraz ławki. Musimy przyznać, że zrobili to nadzwyczaj fachowo :) Była też chwila, a nawet kilka na pieszczoty z naszymi małymi podopiecznymi. Cóż, to nieodłączny element wizyty w Kocim Azylu ;)
Chyba żadne słowa nie są w stanie wyrazić naszej wdzięczności za dobro i ciepło, jakie od Was otrzymaliśmy.
Serdecznie dziękujemy za inicjatywę, wielkie serca, zaangażowanie i poświęcony czas.
DZIĘKUJEMY!!!
(Dziękujemy również za udostępnienie zdjęć.)29-06-2017
WIZYTA DZIECI Z WARSZAWSKIEGO PRZEDSZKOLA MAGIC FISH
W dniu 28.06.2017 r. gościliśmy w Azylu grupę przeuroczych dzieciaczków z przedszkola Magic Fish z Wilanowa :)
W trakcie wizyty dzieci miały okazję zapoznać się z codziennym funkcjonowaniem Kociego Azylu, poobserwować kotki i wypieścić je do oporu ;) Atrakcją była możliwość własnoręcznego nakarmienia kociaków. I trzeba przyznać, że maluszki podeszły do zadania bardzo poważnie. Zuch dzieciaki !
Serdecznie dziękujemy Wam za odwiedziny i otrzymane podarki !21-06-2017
NASZA MISJA EDUKACYJNA TRWA :)
W dniu 20.06.2017 r. Koci Azyl odwiedziła grupa uczniów z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 72 i Prywatnego Gimnazjum nr 2 w Piasecznie.
Młodzież zwiedziła pomieszczenia Azylu i wybiegi. Najwięcej czasu spędziła jednak na zabawie z pieskami, oglądaniu małych kotków oraz w ogrodzie z wolno chodzącymi zwierzaczkami. Niektóre z nich tak się spodobały, że być może znajdą swoich nowych właścicieli i kochające rodziny.
W trakcie wizyty futrzaki najadły się do syta karmy ofiarowanej przez naszych Gości. Dzieci były bardzo miłe, widać było, że spotkanie z naszymi małymi podopiecznymi wywarło na nich duże wrażenie i uwrażliwiło na niedolę porzucanych zwierząt.
Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i otrzymane dary !07-06-2017
DZIEŃ DZIECKA
Za nami weekend pełen wrażeń !
W niedzielę, 4-go czerwca, uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Dziecka w Parku Zdrojowym w Konstancinie.
Koci Azyl reprezentowała - a jakże - para piesków ;) Nasi dzielni przedstawiciele przespali większość imprezy, za nic mając całe zamieszanie jakie wokół nich się działo :) No gwiazdy pełną mordką :)
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Konstancińskiego Domu Kultury za zaproszenie i możliwość zaprezentowania naszych podopiecznych !27-05-2017
SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ W SZKOLE W SŁOMCZYNIE
24 maja br. byliśmy na spotkaniu z dziećmi z Zespołu Szkół nr 4 w Słomczynie.
Zajęcia trwały po ok. 20 minut i odbywały się dla każdej klasy od I do VI. W czasie 6 godzin dzieci zapoznały się z pracą Azylu, celami i zadaniami Fundacji oraz zasadami opieki nad zwierzętami. Miały też okazję zadawania pytań i opowiedzenia o własnych podopiecznych.
Po spotkaniu z nami szkoła zorganizowała zbiórkę darów dla Azylu, za co bardzo dziękujemy !30-03-2017
DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA W AZYLU
FILMIK
W ramach akcji edukacyjnych naszej Fundacji dla uczniów okolicznych szkół, 28 marca br. gościliśmy grupę 10-ciu osób z Zespołu Szkół nr 2 w Konstancinie.
Spotkanie ponownie zakończyło się sukcesem, byliśmy zachwyceni dojrzałością i wrażliwością młodzieży :)
Wizyta w naszym Azylu była częścią projektu eTwinning „Catventures”, w trakcie którego dzieci poznawały naturę kotów, ich rasy, zwyczaje, życie i miejsca przebywania. U nas miały okazję spotkać się z bezdomnymi, porzuconymi lub skrzywdzonymi kotami, a także zapoznać się z pracą Azylu i opieką nad zwierzętami. Uczniowie obserwowali karmienie kilkunastodniowych, uratowanych kociąt. Spędzili też trochę czasu na wybiegach, karmiąc samodzielnie naszych starszych podopiecznych i przyglądając się ich zachowaniom. Dziewczynki zaprezentowały piosenkę o kotach, z ułożonymi przez siebie słowami i muzyką. Otrzymaliśmy też zebrane w trakcie szkolnej akcji dary dla naszych podopiecznych. Zaprosiliśmy naszych miłych Gości do ponownych odwiedzin, tym bardziej, że los kotków bardzo ich poruszył i zdarzyły się przypadki popłakania z żalu przed rozstaniem z nowymi futrzanymi przyjaciółmi.
Mamy nadzieję, że wizyta ta zostawi u dzieci niezatarte wspomnienia i chociaż jedno z naszych zwierzątek znajdzie po tym spotkaniu swój dom, a co najmniej miejsce w czyimś sercu :)29-03-2017
WARSAW ANIMALS DAYS
Już niebawem w Nadarzynie odbędą się targi zoologiczne Warsaw Animals Days. Będzie mnóstwo atrakcji, będziemy i my :)
Zapraszamy serdecznie wszystkich zwierzolubów !
Termin: 7-9 kwietnia 2017 r. Miejsce: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo - Nadarzyn, al. Katowicka 62.
Więcej informacji na stronach: https://warsawexpo.eu/ oraz http://animalsdays.eu/.21-03-2017
DZIEŃ WIOSNY W AZYLU
Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy gromadnie :)
Odwiedziło nas dzisiaj wielu Gości, w tym nasi Przyjaciele z ZS nr 1 z Konstancina, którzy po raz kolejny w tym dniu mogli wybierać różnorodne warsztaty, a w ofercie był m.in. pobyt u nas. Chętnych nie brakowało, co bardzo nas cieszy :)
Wśród uczniów byli tacy, którzy skupiali uwagę kilku kotków równocześnie, jak i ci, którzy zajmowali się najmłodszymi, ale co ważne i tacy, którzy te najbardziej strachliwe potrafili przekonać do bliższego kontaktu.
Dzień według uczniów był niezwykle udany, ale pewnie i przez naszych podopiecznych tak odebrany :)
Dziękujemy, Kochani !15-03-2017
WIZYTA DZIECIACZKÓW Z PRZEDSZKOLA "KRASNALEK"

Mieliśmy dzisiaj przeuroczych Gości :)
Z wizytą przybyły do nas dzieciaczki z Przedszkola Krasnalek z Konstancina. Małe krasnalki z uśmiechami na buźkach spędziły czas z naszymi podopiecznymi, bawiąc się z nimi, głaszcząc je i dopieszczając.
Serdecznie dziękujemy za te jakże miłe odwiedziny i przywiezione dary :) Oczywiście zapraszamy ponownie !10-03-2017
NASZ CZŁOWIEK NA ZJEŹDZIE STOWARZYSZENIA "DOLKA"
8 marca, zupełnie nieprzypadkowo w Dzień Kobiet, wzięliśmy udział w spotkaniu Stowarzyszenia "Dolka".
Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Publicznych w Józefosławiu, przy ul. Kameralnej 11, a uczestniczyły w nim członkinie Stowarzyszenia oraz zaproszone osoby, w tym przedstawicielka naszej Fundacji, Elżbieta Adamowicz-Siwoń, która przeprowadziła warsztaty o tym, jak pomagać zwierzętom. Ugrupowanie "Dolka" zajmuje się propagowaniem pozytywnych postaw wśród dziewcząt. Z całych sił popieramy takie inicjatywy.
Dziękujemy za zaproszenie i polecamy się na przyszłość ;)
(Zdjęcia stanowią własność Stowarzyszenia "Dolka".)17-02-2017
PONOWNIE W TV :)
17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota !
I z racji tego szacownego Święta znów mieliśmy przyjemność wystąpić w telewizji, tym razem w programie #dziendobrywp, w Telewizji WP. Reprezentowały nas Pani Ela i Pralina, która powoli wyrasta na naszą gwiazdę nr 1 :)
Jak Panie wypadły, możecie zobaczyć i ocenić tutaj: LINK.13-02-2017
WIZYTA UCZNIÓW Z ZS NR 2 Z PIASECZNA
Co prawda właśnie rozpoczęły się ferie, ale to przecież nie znaczy, że do Azylu nie może przyjechać szkolna wycieczka :)
Dzisiaj odwiedziła nas kilkuosobowa delegacja z Zespołu Szkół nr 2 im. Emilii Plater z Piaseczna. Młodzież wraz z wychowawczynią, Panią Dorotą Bobrowicz przywiozła dary dla naszych milusińskich, zgromadzone w ramach szkolnej zbiórki. Kotki były bardzo zadowolone z odwiedzin, o czym mogło świadczyć ich głośne mruczenie, ale nie tylko. Miglanc próbował kolejną już osobę pozbawić sznurówek, a Kazik postanowił zabrać się z gośćmi na gapę ;)
I nam, i kotkom było niezwykle miło Was gościć. Dziękujemy i zapraszamy ponownie !06-02-2017
AZYLOWE KOTKI W "PYTANIU NA ŚNIADANIE" :)
Nasze kotki wystąpiły dziś w programie "Pytanie na Śniadanie" w TVP2 !
Futrzaczki w charakterze modeli towarzyszyły Panu Michałowi Pniak, przedstawicielowi sieci sklepów zoologicznych Kakadu. Chyba spisały się całkiem nieźle :) Powyżej kilka zakulisowych zdjęć - Pana Michała i naszej ekipy w składzie Pralina, Tarzan i Zbyszko. Ten ostatni zbuntował się i w ostatniej chwili odmówił występu. Ach, ci gwiazdorzy ;)
A nagranie z naszymi VIP-ami możecie obejrzeć tutaj: LINK05-02-2017
NAPISAŁY O NAS "KOCIE SPRAWY" :)
A w zasadzie na łamach miesięcznika napisała Pani Irena Kauczor, wychowawczyni z Zespołu Szkół nr 1 z Konstancina, z którą mamy zaszczyt i ogromną przyjemność współpracować :)
Artykuł możecie znaleźć w najnowszym, lutowym numerze magazynu, a powyżej mała zachęta :)15-12-2016
PRELEKCJE W SP NR 336
W dniu 15 grudnia 2016 r. udaliśmy się na prelekcje do Szkoły Podstawowej nr 336 w Warszawie.
Spotkanie odbyło się w świetlicy, gdzie zebrali się uczniowie klas I-III. Na początku opowiedzieliśmy o naszej Fundacji i podopiecznych, następnie dzieci zadawały pytania dotyczące różnych zachowań zwierząt, sposobów pomocy im czy warunków adopcji.
Jednak najprzyjemniejszą chwilą dla uczestników spotkania była prezentacja dwóch małych szczeniaczków oraz zabawa z nimi. Pieski czuły się znakomicie otoczone takim zainteresowaniem, a dzieci dostały zadanie wymyślenia dla nich imion.
Na koniec podziękowaliśmy za zaproszenie oraz dary przekazane nam podczas niedawnej wizyty w Azylu. Zaprosiliśmy też do ponownego odwiedzenia nas. Może kilka z naszych zwierzaczków chwyci za serce któregoś ucznia i jego rodziców i znajdzie nowe, ciepłe domy.
Spotkanie było bardzo miłe, dzieci wyjątkowo grzeczne, zainteresowane rozmową, a już szczególnie pieskami. Panie wychowawczynie jak zwykle życzliwe i sympatyczne. Będziemy tę wizytę wspominać z dużą przyjemnością i mamy nadzieję na kolejne.
Na pamiątkę pozostały nam przepiękne kolaże, za które serdecznie dziękujemy :)07-12-2016
WIZYTA PANA FRANCISZKA KLIMKA
Wczoraj mieliśmy kolejnego znamienitego Gościa !
Do naszego Azylu z krótką wizytą przybył sam Pan Franciszek Jan Klimek - krakowski poeta, autor ponad 450 utworów o kotach :)
Każdy prawdziwy kociarz zna to nazwisko ;)
Od naszego Gościa otrzymaliśmy też przemiły prezent - najnowszą książkę, z dedykacją oczywiście :)
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że w swoim bardzo napiętym grafiku znalazł Pan chwilę i dla nas :)
Było nam niezwykle miło - dziękujemy !!!
Poniżej mała próbka twórczości Pana Klimka, jakże nam bliska:

CUD W AZYLU

Zjawił się Człowiek.
Może cud się zdarzy?
Serca zadrżały nadzieją...
Tak już bywało,
nawet kilka razy.
Różne tu rzeczy się dzieją.

Zobaczył człowiek
smutne kocie oczy,
a w jednym - swoje odbicie.
Ciepłymi dłońmi
wybrańca otoczył
i nowe darował mu życie.

Temu jednemu.
Bo jeden był Człowiek,
więc z jednym był tylko sumieniem.
A reszta kotów?
Nic o nich nie powiem,
     bo
     reszta jest tylko miauczeniem.

06-12-2016
PODZIĘKOWANIE DLA NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z ZS NR 1 Z KONSTANCINA
Pragniemy gorąco podziękować Uczniom i ich Rodzicom oraz Pracownikom z Zespołu Szkół nr 1 z Konstancina za dary dla naszych zwierzaczków :)
Nie pierwszy raz mogliśmy się przekonać, że los naszych podopiecznych nie jest Wam obojętny. Już od kilku lat otrzymujemy od Was regularne wsparcie, tak w postaci zbiórek rzeczowych, jak i cotygodniowych wizyt.
Uczniowie popularnej Jedynki wraz z Wychowawczynią Panią Ireną Kauczor każdej (no prawie ;) soboty przyjeżdżają do naszego Azylu, żeby socjalizować kotki i sprawiać, by ich życie choć przez chwilę stało się lepsze.
Dziękujemy, że poświęcacie im swój czas i niesiecie im radość !!!02-12-2016
I ZNOWU GOŚCIE ;-)
Bramy Azylu ostatnio prawie się nie zamykają i bardzo nas to cieszy :)
W piątek, 02.12.2016 r. przyjechali do nas członkowie, a właściwie członkinie Szkolnego Koła "Wolontariusz" z Zespołu Szkół nr 3 z Konstancina.
Dziewczynki z uśmiechami na twarzach zwiedzały zakamarki naszego przytuliska, bawiły się z kotkami i dawały im chwilę radości. Dały im też znacznie więcej, a konkretnie dary zgromadzone w ramach mikołajkowej zbiórki :) Serdecznie dziękujemy za te jakże miłe odwiedziny i wsparcie :)
Rzecz jasna zapraszamy ponownie !01-12-2016
GOŚCIE, GOŚCIE ...

Gości ostatnio u nas co niemiara :-)
Dzisiaj odwiedzili nas uczniowie klasy V z Zespołu Szkół Integracyjnych nr 5 z Konstancina.
Dzieci przywiozły ze sobą dary dla naszych podopiecznych, zebrane wśród uczniów i pracowników szkoły. Umiliły też czas kotkom, pieszcząc je, przytulając i bawiąc się z nimi w pokoju adopcyjnym. Kilka najbardziej towarzyskich futrzaczków wyszło nawet na zewnątrz, by oprowadzić gości po wybiegu :-)
Bardzo dziękujemy za dary i serce okazane naszym zwierzaczkom :-)
I oczywiście zapraszamy ponownie !26-11-2016
WIZYTA UCZNIÓW Z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 80 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

W sobotę, 26.11.2016 r. spotkały się u nas cztery Panie Irenki - założycielka Azylu i trzy nauczycielki o tym imieniu :)
Pani Irena Kauczor z ZS nr 1 z Konstancina oraz dwie Panie, które przyjechały z Ursusa z uczniami z ZS nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi, aby dzieci kochające kotki i pomagające im mogły zobaczyć, dokąd trafiają ich dary.
Wizyta okazała się wycieczką pełną wrażeń. Starsze dzieci opiekowały się młodszymi, dla wielu z nich już sam przejazd był atrakcją, bo po raz pierwszy jechały metrem, a podróż w jedną stronę trwała ponad 1,5 godziny.
Wiele z obecnych porobiło zdjęcia, żeby pokazać w domu naszych podopiecznych i być może wrócić, by któregoś zaadoptować. Jedna z Pań zabrała swojego synka Piotrusia i był to przyjazd planowany, by wybrać nowego członka rodziny. Uwielbiamy takie owocne wizyty i cieszymy się, że kolejny kotek znalazł przyjazny dom :)
Na jednym ze zdjęć Opiekunowie przygarniętego buraska :)24-11-2016
WIZYTA UCZNIÓW Z NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 97
W dniu 24.11.2016 r. gościliśmy w Azylu kolejną szkolną wycieczkę.
Tym razem odwiedzili nas wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu "Prezencik" z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 97, mieszczącej się w Warszawie, przy ul. Abramowskiego 4. Młodzi ochotnicy miło i aktywnie spędzili czas pośród naszych futrzaczków. Nie zabrakło też obowiązkowego punktu programu, czyli karmienia kotków :)
Spotkania takie jak te sprawiają nam bardzo dużo radości, gdy możemy zobaczyć w młodym pokoleniu wrażliwość i troskę o los naszych mniejszych braci, a przede wszystkim zaangażowanie i chęć do działania. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i hojne dary, które z tej okazji otrzymaliśmy :) Chcielibyśmy również podziękować Pani Marcie Haskins z Samadhi Joga za wsparcie dla naszych podopiecznych :) Dziękujemy!19-11-2016
WIZYTA ANIMALPASTORA TOMASZA JAESCHKE

W dniu 19.11.2016 r. nasza Fundacja miała ogromną przyjemność i zaszczyt gościć Pastora Tomasza Jaeschke, nazywanego Animalpastorem.
Pastor Tom upowszechnia duchowość chrześcijańską w odniesieniu do braci mniejszych, zwierzęcej społeczności, ale i ludzi, krzywdzonych, odrzuconych, wykorzystywanych, prześladowanych i nie rozumianych. Jego działalność zmierza do ponadwyznaniowego i ponadkulturowego porozumienia na rzecz wszystkich czujących, płaczących, często bez łez, skrzywdzonych i nie rozumianych, a przez to odrzuconych i niszczonych, nie tylko fizycznie ale i uczuciowo, istot, które Bóg stawia na naszej drodze.
Naszych Gości przywitali przedstawiciele Fundacji i prowadzonego przez nią Azylu oraz uczniowie z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół nr 1 z Konstancina. Dzieci, ich szczególna wrażliwość i przyszłość, którą reprezentują, są szczególnie otaczane sympatią i duchową opieką przez Animalpastora, czyli jak powiedział nasz młody wolontariusz – pastora zwierząt.
W czasie zwiedzania wybiegów i pomieszczeń Azylu Pastor pobłogosławił mieszkające tu chwilowo lub na stałe zwierzęta oraz ich opiekunów. Podczas spotkania w pokoju adopcyjnym mieliśmy okazję wymienić doświadczenia, opowiedzieć o naszej działalności, codziennej pracy, troskach i potrzebach.
Z dużą wdzięcznością i podziwem wspominamy to wspaniałe spotkanie, które przypomniało nam, że „Bóg tak umiłował świat…” (J 3,14-17), a więc nie tylko ludzi ale i zwierzęta. Zależy Mu na dobru istot stworzonych („Troszczysz się Panie o ludzi i o zwierzęta” (Ps 36)). Bóg niczego nie unicestwi, co sam stworzył („Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem… ciele i lew paść się będą społem” (Iz 11, 6-7)).
Sytuacja zwierząt nie powinna być obojętna ludziom tak wierzącym jak i nie wierzącym. Empatia do nich, troska o polepszenie ich losu może być punktem łączącym zarówno chrześcijan jak i ludzi innych wyznań oraz ateistów.
Wszystkim, którzy chcą zrozumieć świat, dotknąć duchowości zwierząt, zauważyć światło, które przejawia się w każdej żyjącej istocie, także tym którzy mają wątpliwości, polecamy najnowszą książkę Pastora „La Lacrima di Dio”. Może zrozumiemy, że wszystko co żyje – czuje, przeżywa, kocha, cierpi. W oczach zwierzęcia i dziecka jest ta sama, nieskażona iskra duchowa, nierozerwalnie łącząca je ze Stwórcą i światem, w którym żyjemy.07-11-2016
WOLONTARIAT Z ZS1
Czy chłód, czy deszcz - nieważne !
Uczniowie z konstancińskiej Jedynki zawsze zwarci i gotowi do pomocy :) I tak niezmiennie od kilku lat. W minioną sobotę dzieci balansowały między kotkami i pieskami, na równi obdarzając pieszczotami :) A my, korzystając z okazji, chcielibyśmy po raz kolejny podziękować Pani Irenie Kauczor i jej Uczniom za wszystko, co przez te lata dla nas zrobili :) Jesteście niesamowici!24-10-2016
DELEGACJA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI nr 2
W dniu 24.10.2016 r. gościliśmy delegację ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 z Warszawy.
Dzielne wolontariuszki, nie zważając na deszcz i chłód, jechały do nas komunikacją miejską aż z Ursusa. Na miejscu przekazały nam dary dla naszych podopiecznych, zebrane wcześniej wśród uczniów szkoły. Oczywiście, nie omieszkały też wypieścić kotełków :)
Brawo, kochana młodzieży!19-10-2016
WIZYTA NAJMŁODSZYCH WIELBICIELI KOTKÓW :)
W dniu 19.10.2016 r. odwiedziły nas dzieci z przedszkola "Akademia Pana Adama" w Konstancinie.
Przybyły do nas, aby zobaczyć i nauczyć się czegoś o naszych podopiecznych. Na wybiegu było kilka kotków, które mimo niepogody chętnie przyszły przywitać się z gośćmi, a w pokoju adopcyjnym czekało wiele kolejnych. Dzieci były uważnymi obserwatorami i słuchaczami. Patrzyły na kolorowe futerka zwierząt, słuchały o nich, o ich zwyczajach, nauczyły się nowego słowa - wibrysy. Niektóre przyłożyły uszko do mruczącego kotka, a większość pogłaskało czekającego na to zwierzaczka.
Niespodzianką była pięknie odśpiewana piosenka o kotkach. Dzieci chwaliły się też, że w domu mają kotki, pieski i… tatusia ;) Serdecznie dziękujemy za przyniesione dary. O tym, że były smaczne, dzieci przekonały się od razu, obserwując zajadające się nimi koty :)11-10-2016
POZIOMKOWE PRZEDSZKOLE
Mieliśmy dzisiaj przyjemność gościć w naszym Azylu grupkę przeuroczych maluszków z Poziomkowego Przedszkola w Konstancinie :) Dzieci wydawały się być bardzo zadowolone, że mogą spędzić czas wśród kotków. Przyniosły też ze sobą karmę. Wyglądały przesłodko, gdy chodziły za kotkami i podtykały im pod noski talerzyki tak, by żaden nie był głodny :) Kochane Dzieciaczki i drogie Panie Wychowawczynie, bardzo dziękujemy Wam za wizytę i zapraszamy ponownie!05-10-2016
NASZA FUNDACJA ODZNACZONA :)
W dniu 02.10.2016 r. odbyła się Gala kończąca ogólnopolską kampanię społeczną "SyMfonia Serc" na rzecz osób ze stwardnieniem rozsianym.
Kampanię "SyMfonia Serc" tworzy cykl różnorodnych wydarzeń, zmierzających do podniesienia świadomości społecznej i zwracających uwagę na problemy osób chorych na SM, ich rodzin i przyjaciół.
Jednym z pierwszych punktów wieczoru było wręczenie odznaczeń PTSR „Ambasador SM” osobom i instytucjom zaangażowanym w działalność na rzecz osób chorych, a także – co naszą Fundację cieszy szczególnie – podziękowań „Serca Serc”dla firm i osób fizycznych, które włączyły się w powyższe działania i umożliwiły realizację dotychczasowych edycji "SyMfonii Serc".
Jedno z takich podziękowań otrzymała nasza Fundacja. Dyplom w imieniu Zarządu odebrał Pan Krzysztof Siwoń, który podziękował za wyróżnienie i podkreślił wzajemne korzyści płynące ze współpracy obu organizacji.
Chorzy znajdują ukojenie i pocieszenie przy boku futrzanego, mruczącego przyjaciela. Motywują się do aktywności na rzecz pupila, co wpływa też na ich aktywizację. Z drugiej strony zwierzęta znajdują dobre, ciepłe, kochające domy. Współpracujący z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego lekarze neurolodzy zalecają posiadanie zwierzęcia także innym swoim pacjentom z różnymi schorzeniami.
Z przyjemnością informujemy, że nadal będziemy uczestniczyć w kolejnych kampaniach społecznych”SyMfonii Serc” :)29-09-2016
KOCIARZE Z JEDYNECZKI PONOWNIE WŚRÓD NASZYCH MILUSIŃSKICH :)
Z rozpoczęciem nowego roku szkolnego uczniowie z Jedynki wznowili u nas wizyty.
Efektem było głośne mruczenie kotków i uśmiechy na twarzach dzieci. Stęsknione koty się przytulały, ocierały, a dzieci chętnie je głaskały. Dobrze, że było ich wielu, bo niemało kotków czekało na pieszczoty :)
Miło, że wraz z najmłodszymi wolontariuszami, przybywają i ich rodzice, którzy również dołączają do grona naszych gości :)15-09-2016
WIZYTA PAŃSTWA IZABELI i ROMUALDA SZEREMIETIEW
Przemiłych gości ciąg dalszy :)
W dniu 15.09.2016 r. nasz Azyl odwiedziła Pani Izabela Szeremietiew :)
Pani Izabela, wraz z mężem, Panem Ministrem Romualdem Szeremietiewem, od lat wspierają nasze działania.
Serdecznie dziękujemy za wizytę, pomoc i wieloletnią przyjaźń !15-09-2016
WIZYTA PANI MARTYNY WOJCIECHOWSKIEJ

W sobotę było u nas naprawdę gorąco !
I nie mamy tu na myśli temperatury powietrza. Tego dnia mieliśmy zaszczyt i wielką przyjemność gościć w naszych skromnych progach Panią Martynę Wojciechowską :)
Pani Martyna wraz z córką Marysią spędziły miłe chwile w towarzystwie naszych futrzaczków, wybawiły się z nimi i wypieściły :) Znalazły też czas dla wolontariuszy, by porozmawiać chwilę i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
Bardzo dziękujemy za te przemiłe odwiedziny i zapraszamy ponownie !14-09-2016
AKCJA "KOCHAJ ZWIERZAKA"
W sobotę 10.09.2016 r. już po raz trzeci braliśmy udział w Akcji Charytatywnej "Kochaj Zwierzaka".
W tym roku bawiliśmy się w Domu Pracy Twórczej w Powsinie. W przepięknej, malowniczej scenerii Uczestniczki Programu Edukacyjno-Charytatywnego "Debiutantki" promowały adopcje zwierząt, zbierały karmę dla naszych podopiecznych i zarażały pozytywną energią :) Nasz Azyl dumnie reprezentowały dwie damy - Blanka i Diana :)
Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i przemiłą współpracę. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Agnieszki Dagmary Michalczyk za postawę pełną bezinteresownej chęci niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom, ogromne ciepło wewnętrzne i serdeczność. Debiutantkom bardzo dziękujemy za otwarte serca i zaangażowanie w pomoc naszym futerkom.
Było nam bardzo miło :) Dziękujemy!!!22-06-2016
"KOCIE HARCE I SWAWOLE" W KOCIM AZYLU

W dniu dzisiejszym gościliśmy w Azylu przedstawicielki Fundacji BGK. Panie Beata, Danuta, Karolina i Grażyna odwiedziły nas w ramach Programu "Wolontariat jest Super! 2016". Dzielne wolontariuszki z oddaniem pomagały w codziennych obowiązkach, przygotowywały posiłki dla kotków i umilały im czas, bawiąc, tuląc, pieszcząc. Ze szczególną troską zajmowały się pielęgnacją maluszków. Głaskaniu i czułościom nie było końca ...
Drogie Panie, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, serdeczność i serca, które okazałyście naszym podopiecznym. I nam, i kiciusiom było bardzo miło! Fundacji BGK gorąco dziękujemy za przekazane dary (otrzymaliśmy m.in. przepiękny drapak, maty grzewcze dla maluszków, zapas mleka Gimpet i inne).
Dodamy jeszcze, że nie było to nasze pierwsze spotkanie. Ubiegłoroczna edycja zaowocowała nawiązaniem szczerych przyjaźni, które trwają do dzisiaj :)
Dziękujemy!07-06-2016
WIZYTA MŁODZIEŻY Z GIMNAZJUM nr 119
W dniu 07.06.2016 gościliśmy w Azylu młodzież z Gimnazjum nr 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z Warszawy Wesołej.
Dzieci przywiozły dary rzeczowe ze zbiórki zorganizowanej w szkole i zapoznały się z codziennym funkcjonowaniem naszego przytuliska, jego celami i zadaniami. Podzielone na mniejsze grupy zwiedzały pomieszczenia dla maluchów, poznając ich losy i sposoby pielęgnacji, pokoje dla starszych kotów rezydentów oraz wybieg dla młodych i średnich kotów, które będąc otoczone bezpieczną przestrzenią, całe dnie mogą spędzać na powietrzu.
Okazało się, że w trakcie wizyty dwa kotki znalazły potencjalnych opiekunów, a przynajmniej nowych przyjaciół :)
Na koniec omówiliśmy interesujące uczniów i nauczycieli zagadnienia i rozdaliśmy pamiątki z Azylu.
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny oraz dary i zapraszamy ponownie ! :) :) :)05-06-2016
DZIEŃ DZIECKA
W niedzielę braliśmy udział w obchodach Dnia Dziecka w Parku Zdrojowym.
Nasza wspaniała reprezentacja: Gloria, Kubuś i pozorant Stefek polecała siebie i swoich ziomków z Azylu do adopcji. Pluszowy Stefek okazał się niekwestionowaną gwiazdą - nabrał wiele osób ;)
Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko. Było nam bardzo miło Was poznać, porozmawiać o zwierzaczkach i nie tylko. Dyrekcji Konstancińskiego Domu Kultury bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w imprezie! :)04-06-2016
FESTYN w ZS 3
W miniony weekend nie próżnowaliśmy. W sobotę gościliśmy w Zespole Szkół nr 3 w Konstancinie, przy ul. Bielawskiej 57. W czasie szkolnego festynu mieliśmy okazję do zareklamowania zwierzaczków szukających domów oraz zaprezentowania naszego skromnego kramiku. Azyl pięknie reprezentowali kot Ksawery, króliczka Gloria oraz pewien mały pozorant - pluszowy kociak Stefek ;)
Bardzo miło spędziliśmy czas wśród tylu uśmiechniętych dziecięcych buziek :)
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły oraz Wychowawcy Panu Dariuszowi Kowalskiemu za zaproszenie! :)04-04-2016
WIZYTA


Mieliśmy dziś przemiłych Gości :)
Odwiedziła nas bardzo liczna delegacja z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Suchostrudze.
Momentami było ciasno, ale nikomu to nie przeszkadzało.
Dzieci były żywo zainteresowane, grzecznie słuchały, zadawały mnóstwo pytań i z nieukrywaną radością dopieszczały zwierzaczki. Futrzaki też były przeszczęśliwe, bo w końcu miały odpowiednią liczbę rąk do głaskania ;)
Serdecznie dziękujemy za wizytę oraz za podarunki dla naszych milusińskich!25-03-2016
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W KOCIM AZYLU :)


"Z wielką przyjemnością spędziliśmy pierwszy Dzień Wiosny w Kocim Azylu. Wśród nas byli tacy, którzy byli po raz pierwszy i już deklarowali, iż wrócą, bo pokochali to miejsce.
Podziwiamy Pracowników przytuliska, cieszymy się, że jest miejsce, gdzie kotki mogą się czuć bezpiecznie. Bardzo serdecznie dziękujemy za ciepłe - jak zawsze - przyjęcie nas.
Pozdrawiamy - Uczniowie ZS Nr 1 z Konstancina"


My również bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie !07-12-2015
Kalendarz Wybierz Miśka pomaga po raz jedenasty !
Wyczekiwany i wypatrywany przez wszystkich miłośników zwierząt kalendarz Wybierz Miśka już jest !
Ambasadorkami najstarszego wydawanego w Polsce charytatywnego kalendarza na rzecz zwierząt w 2016 r. będą Paulina i Natalia Przybysz. Tradycyjnie „Misiek” pomaga kilkunastu różnym organizacjom: fundacjom, schroniskom i grupom wolontariackim, które łączy wspólny cel – ochrona i ratowanie zwierząt. W roku 2016 tych organizacji jest aż czternaście !
Wśród nich nie mogło zabraknąć i nas. A reprezentować nas będzie nie byle kto, bo Adelka we własnej osobie. Nasza kochana kicia została gwiazdą grudnia 2015 :)06-12-2015
WIZYTA W AZYLU

W dniu 03.12.2015 r. odwiedziła nas delegacje ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Warszawie przy ul. Wiolinowej 6.
Dzieci były bardzo zainteresowane i przejęte losem naszych podopiecznych. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchiwały historii poszczególnych kotków, ochoczo przygotowywały dla nich posiłki i dostarczyły im codziennej porcji czułości. Trudno było im się rozstać, ze łzami w oczach żegnały się ze swoimi ulubieńcami.
Serdecznie dziękujemy za tę przemiłą wizytę i przywiezione dary.
Tina natychmiast je przetestowała i najwyraźniej przypadły jej do gustu :)08-11-2015
JESIENNE WIZYTY W KOCIM AZYLU

Uczniom z konstancińskiej Jedynki jesienny chłód nie straszny - wolontariat działać musi. Cóż, dla kochanych kiciusiów wszystko ;)
Dziękujemy dzieciaczki !27-10-2015
PARĘ SŁÓW NA TEMAT STWARDNIENIA ROZSIANEGO I... KOTÓW
To już niemal tradycja, że nasza Fundacja bierze udział w corocznych spotkaniach „SyMfonia serc” na Krakowskim Przedmieściu, w imprezie organizowanej przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.
W tym roku mieliśmy też zaszczyt uczestniczyć w uroczystej gali wręczenia odznaczeń PTSR, które odbyło się 4 października na Zamku Królewskim w Warszawie.
Podczas gali profesor Jerzy Kotowicz powiedział, że choroba nie ma jednoznacznie określonej przyczyny. Leczenie jest objawowe, ale są pewne zachowania w czasie ciąży i gdy dziecko jest małe, dzięki którym można uniknąć zachorowania lub zminimalizować skutki i przebieg choroby. Tymi czynnikami ograniczającymi ryzyko zachorowania są odpowiednie żywienie, kontakt ze słońcem (witamina D), ruch, ćwiczenia i posiadanie kota. Nie można chować dziecka w sterylnych warunkach, kot daje odpowiednią porcję mikrobów, ale i radości, ciepła...
Cóż więcej możemy dodać - zachęcamy do adopcji !16-10-2015
Polecamy bardzo ciekawy artykuł. Daje do myślenia.
LINK
Pamiętajmy, że oddanie zwierzątka z powrotem do schroniska, to dla niego "koniec świata". Ono nie zrozumie, dlaczego z kochanego domu trafia do miejsca, gdzie jest wiele innych kotów/psów czekających na czyjąś uwagę, pieszczotę.
Niestety, takie sytuacje się zdarzają, a może warto decyzję przemyśleć dwa razy...08-10-2015
NABOŻEŃSTWO DLA ZWIERZAKÓW

W dniu 03.10. br. w parafii św. Józefa w Mirkowie odbyło się uroczyste nabożeństwo ku pamięci św. Franciszka i w intencji zwierząt.
Przed kościołem zgromadziło się wielu wiernych, każdy miał ze sobą swojego zwierzęcego towarzysza - psa, kota, pojawiło się kilka chomików i świnek morskich, a nawet jedna rybka.
Ksiądz wikary wygłosił krótkie kazanie o św. Franciszku oraz konieczności miłowania i szanowania naszych małych braci. Poświęcił wszystkie zwierzęta, każdemu poświęcając uwagę i pytając właściciela o jego imię. Każdy z zebranych dostał obrazek ze św. Franciszkiem. Ksiądz wyraził nadzieję, że za rok zgromadzimy się w tak samo licznym, lub nawet liczniejszym gronie, po czym zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek przed kościołem.08-10-2015
KOCI WOLONTARIAT

Koci wolontariat z ZS nr 1 wznowił działalność.
W soboty uczniowie konstancińskiej Jedynki przyjeżdżają do nas, by umilić pobyt naszym podopiecznym. Pomagają oswajać maluchy, a bywa, że wśród kotków pojawiają się i szczeniaki. Bawią się z nimi w pokoju adopcyjnym, a ze stałymi rezydentami na wybiegu. Chcą, aby wszystkie koty odczuły obecność życzliwego człowieka.
Jak się okazało - nawet deszcz nie był w stanie powstrzymać tych, którzy chcieli sprawić przyjemność kotkom.
Czasu spędzonego w Kocim Azylu nigdy nie żałują, wręcz dopytują, czy za tydzień ponownie mogą przyjechać, jest wielu chętnych, czekają więc na swoją kolejkę. Bywa, że walczą z zaczerwienionymi oczami, bo ilość alergenów przerosła ich system obronny (a mimo to nadal chcą być kocim opiekunem), dezynfekują podrapania, które powstały podczas zabawy lub oswajania. Podczas pobytu uczą się reakcji swoich i czworonogów.
Zdarza się, że do dzieci dołączają rodzice przyjeżdżający po nie do schroniska, także chętnie patrzą, głaszczą zwierzęta. Rozmawiając, słuchając kociego mruczenia, pilnują godziny odjazdu autobusu, bo szybko i przyjemnie mija czas.
Zachęcamy do naśladownictwa !
Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, trzymajmy kciuki, aby jak najwięcej ludzi w tym miesiącu pomyślało o czworonogach.15-09-2015
WILANÓW KOCHA ZWIERZAKA 2015

W sobotę przegraliśmy z pogodą, na szczęście w niedzielę wszystko odbyło się bez przeszkód. Już po raz drugi świętowaliśmy w ramach Akcji Charytatywnej "Wilanów kocha zwierzaka"! W jej rezultacie trzy cudowne rodziny powiększyły się o nowych domowników :)
Była też miła niespodzianka, pojawili się wyjątkowi goście - Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska ze swoim pupilem Kleksem oraz Pani Anna Maria Anders - córka Generała Andersa.
Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Dagmarze Michalczyk - Wiceprezes Stowarzyszenia Akademia Wilanowska za kolejne już zaproszenie, nieocenioną pomoc dla naszych futrzaków, ogromne serducho i wspaniały uśmiech :) Dziękujemy również Uczestniczkom III edycji Programu Debiutantki za wielkie zaangażowanie, entuzjazm i miłą atmosferę. Mieszkańcom Wilanowa (i nie tylko) składamy gorące podziękowanie za przybycie i przekazane dary.
Było fantastycznie - już nie możemy doczekać się kolejnej edycji!
16-06-2015
Artykuł autorstwa Marka Rymuszki na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie uboju rytualnego.
Artykuł pochodzi z czerwcowego numeru miesięcznika "Nieznany Świat".

Kliknij na obrazek poniżej, aby powiększyć.
03-06-2015
DZIEŃ DZIECKA w AZYLU


Kilka dni temu był Dzień Dziecka.
Z tej Okazji wszystkim dzieciaczkom przesyłamy gorące buziaki :) My świętowaliśmy w niedzielę - w konstancińskim Parku Zdrojowym. Nasi delegaci - Adelka i Janusz - na początku byli jakby trochę stremowani, ale później sława wyraźnie im się spodobała :)
Serdecznie dziękujemy Konstancińskiemu Domowi Kultury za zaproszenie i pomoc dla naszych zwierzaczków !03-06-2015
"KOCIE ŚWIĘTO" w AZYLU

W środę 27-go maja mieliśmy w Azylu bardzo miłych gości.
Odwiedziły nas wolontariuszki Fundacji BGK - Panie Beata, Iwona, Karolina oraz Danuta. Ochotniczki w ramach Akcji "Wolontariat jest Super" urządziły naszym zwierzaczkom prawdziwe "KOCIE ŚWIĘTO"! Z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem wykonywały różne czynności na rzecz Azylu, m.in. kąpały kocie maluszki, przygotowywały posiłki i karmiły stadka naszych podopiecznych, a także montowały podarowane przez Fundację BGK drapaki. Ale przede wszystkim głaskały, pieściły, uszczęśliwiały, sprawiały, że kicie czuły się bardzo kochane :)
Serdecznie dziękujemy za tą przemiłą wizytę i serce okazane naszym mruczkom !
Dziękujemy również za udostępnienie zdjęć :-)15-05-2015
NASTĘPNA WYCIECZKA Z PRZEDSZKOLA

Grono naszych małych Przyjaciół właśnie się powiększyło :)
13-go maja odwiedziły nas dzieciaczki z Przedszkola Niepublicznego AKADEMIA PANA ADAMA z Konstancina. Dzieci z wielkim zaciekawieniem przyglądały się naszym podopiecznym, zwłaszcza tym najmniejszym.
Serdecznie dziękujemy za tak miłą wizytę i przekazane dary.
Zapraszamy ponownie !02-04-2015
WYCIECZKA Z PRZEDSZKOLA

Wczoraj gościliśmy w Azylu wycieczkę z warszawskiego Przedszkola Niepublicznego MOTYLEK II.
Mimo nie najlepszej pogody i padającego deszczu wszystkim dopisywały humory. Dzieciaczki były zachwycone - nie mniej niż koty, które otrzymały solidną porcję pieszczot :)
Dzieciom, ich Rodzicom i Wychowawcom serdecznie dziękujemy za odwiedziny oraz przywiezione dary.
I oczywiście zapraszamy ponownie !23-03-2015
DZIEŃ WIOSNY W KOCIM AZYLU"Jakże przyjemnie było odwiedzić podopiecznych Kociego Azylu w słoneczny, już prawie wiosenny dzień. Kotkom nie przeszkadzało częściowe zaćmienie, które przypadło na ten dzień, wyłapywały ciepłe promyki, ostrzyły pazurki o drzewa, prosiły o pieszczoty. Mruczenie i ocieranie było nagrodą. Zachwyceni wpatrywaliśmy się w kocie śliczności, które na nasze przyjście zostały przystrojone nawet w piękne ozdoby ;)
Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas, za opowiedziane historie rezydentów Kociego Azylu, za oprowadzenie po wielu zakamarkach i pokazaniu większości podopiecznych, a także za umożliwienie zrobienia czegoś dla innych istot i… kocioterapię ;) Podziwiamy troskę i starania wszystkich pracowników Kociego Azylu, a zwłaszcza Pani Irenki, trzymamy kciuki, aby jak najwięcej kotków doświadczyło miłości ze strony ludzi.
Wdzięczni uczniowie ZS Nr 1 z Konstancina-Jeziorny"


My również dziękujemy i zapraszamy ponownie !04-01-2015
WIZYTA U DZIECI

22 grudnia 2014 r. odwiedziliśmy dzieci z Przedszkola Akwarella w Piasecznie. Przedszkolaki wysłuchały prelekcji na temat azylowych kotków i zasad odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami, ale największe zainteresowanie wzbudził w nich jeden z naszych podopiecznych. Jak widać, futrzakowi sława nie przeszkadzała ;)
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i przekazane dary !

Dziękujemy Pani Annie Rosłon za udostępnienie zdjęć.04-01-2015
NASTĘPNI GOŚCIE W AZYLU


W dniu 22.12.2014 r. gościliśmy w Azylu przedstawicielki klasy VE z Zespołu Szkół Publicznych w Józefosławiu (ul. Kameralna 11). Dziewczynki przyniosły naszym kotkom dary zebrane przez ich klasę. Otrzymaliśmy również przepiękne kartki świąteczne.
Dziękujemy i zapraszamy ponownie !05-12-2014
JUŻ JEST !      KALENDARZ WYBIERZ MIŚKA 2015 !

Przedstawiamy Państwu 10. edycję najstarszego charytatywnego kalendarza na rzecz zwierząt Wybierz Miśka. Jednocześnie świętujemy 15-lecie istnienia w Polsce Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Z tej okazji na okładkach kalendarza wystąpiły aż dwie osoby: znana dziennikarka i prezenterka Agnieszka Szulim oraz bardzo popularny aktor Krystian Wieczorek.

Fundacja Viva! przygotowała kolejną edycję charytatywnego kalendarza akcji Wybierz Miśka (www.wybierzmiska.pl), która propaguje adopcje bezdomnych zwierząt oraz wolontariat w schroniskach. W tym roku kupujący będą mogli wybierać pomiędzy dwiema okładkami.
Podobnie jak w poprzednich latach, kalendarz na rok 2015 przybliża działalność kilkunastu organizacji prozwierzęcych i zachęca do ich wspierania. Każda z nich od lat niesie pomoc odrzucanym i krzywdzonym zwierzętom. Zaprezentowane w kalendarzu organizacje pomagają miejskim psom i kotom, przekonują obywateli i polityków do ulżenia wykorzystywanym w laboratoriach, hodowanym na futra czy uratowanym z transportu do rzeźni zwierzętom, o których los ludzie martwią się nieco rzadziej.25-10-2014
NASI GOŚCIE Z POZIOMKOWEGO PRZEDSZKOLA W KONSTANCINIE

W dniu 23 października br. odwiedzili nas nasi mali przyjaciele z Poziomkowego Przedszkola w Konstancinie.
Dzieci przyniosły dla naszych zwierzaczków dary, uzbierane w ramach zorganizowanej w ich przedszkolu akcji "Dokarmiamy zwierzęta".
Dziękujemy i zapraszamy ponownie!25-10-2014
PRELEKCJE DLA NAJMŁODSZYCH


16 października 2014r przedstawicielka naszej Fundacji, Pani Ela i jeden z naszych kociaczków pojechali na prelekcje do Niepublicznej Podstawowej Szkoły Odkrywców w Józefosławiu.
Dzieci były zachwycone futrzanym gościem, nadały mu dumne imię Puszek Odkrywca :)
Tego dnia gościliśmy także w Akademii Przedszkolaków w Józefosławiu oraz Akademii Przedszkolaków na warszawskim Ursynowie. Dziękujemy za zaproszenie i polecamy się na przyszłość :)18-10-2014
WIZYTA W AZYLU

Tegoroczna jesień jest ciepła i przyjemna, dlatego uczniowie ZS nr 1 w Konstancinie mogą w soboty przyjeżdżać, aby w ostatnich promykach słońca uprzyjemnić pobyt kotkom na wybiegu.
Zawsze jest też czas, aby kociaki przysposobić do adopcji. Wolontariuszy nie brakuje, coraz więcej jest chętnych z młodszych klas. Cieszymy się, bo z nich wyrosną osoby wrażliwe na los innych.
Pobyt w naszym Azylu jest niezapomnianym przeżyciem, o czym niejednokrotnie zapewniają dzieci i ich rodzice, dowodem tego są też ich wizyty u nas.03-10-2014
SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU

W dniu 2 października 2014 r. Pani Ela i kotek z naszej Fundacji, na zaproszenie dyrekcji, odwiedzili dzieci w "Poziomkowym Przedszkolu" w Konstancinie.
Maluchy były bardzo zainteresowane zwierzaczkiem. Jak widać, kotek też bawił się dobrze :)29-09-2014
WYSTAWA "WIERZĘ W ZWIERZĘ"

Zapraszamy serdecznie na wystawę prac Pani Magdaleny Schreiber: "Wierzę w zwierzę".
Zaprezentowane zostaną na niej rzeźby i rysunki o tematyce zwierzęcej.
Patronat honorowy nad wystawą objęła m.in. nasza Fundacja.
Miejsce: Galeria Autograf - Warszawa, ul. Grochowska 342.26-09-2014
Polecamy artykuł - Mieszkanka Peru przekształciła swój dom w hospicjum dla 175 chorych kotów: LINK16-09-2014
ZBIÓRKA W WILANOWIE - ZDJĘCIA


Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Dagmarze Michalczyk - Wiceprezes Stowarzyszenia Akademia Wilanowska za zaproszenie nas na obchody Święta Wilanowa i zorganizowanie pomocy dla naszych podopiecznych.
W wyniku akcji "Wilanów kocha zwierzaka" dwa z naszych kotków znalazły nowe domy !
Otrzymaliśmy też karmę, akcesoria i fundusze na leczenie oraz zakup żywności.
Dziękujemy też Uczestniczkom Programu "Debiutantki" za zaangażowanie w zbiórkę dla naszych zwierzaczków.11-09-2014
ZBIÓRKA W WILANOWIE
08-07-2014
Uczniowie z ZS nr 56 ponownie w Azylu

Jeszcze przed wakacjami zdążyli odwiedzić nas uczniowie z ZS nr 56 w Warszawie, przy ul. Fontany 1 wraz z wychowawczynią - Panią Grażyną Deleżuch. Dzieci przywiozły uzbierane przez siebie dary i spędziły kilka godzin wśród naszych kotków. Zachwycone były licznymi maleństwami, nadawały imiona kociakom, fotografowały się ze swoim ulubieńcem kotem Januszem :)

Dziękujemy serdecznie Pani Grażynie i wszystkim uczniom, a przede wszystkim Kasi Lesik za zaangażowanie w zbiórkę niezbędnych rzeczy i funduszy na rzecz Azylu.

"Mam nadzieję, że nasze wizyty uwrażliwiają moich wychowanków nie tylko na krzywdę zwierząt. Mam również nadzieję, że w nowym roku szkolnym moja nowa klasa chętnie podejmie działania na rzecz Waszego schroniska." - podsumowała Pani Deleżuch.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie!03-05-2014
20 LAT ISTNIENIA AZYLU

W tym roku Azyl obchodzi 20-lecie swojego istnienia. Pierwsze uratowane koty pojawiły się u nas w 1994 roku.
Z tej okazji zamieszczamy artykuł z listopada 2003 roku z "Pani Domu", przybliżający naszą pracę i historie z życia niektórych kotków.
Kliknij na obrazek poniżej, aby go powiększyć.
16-04-2014
Kolejna wizyta uczniów z ZS nr 1 w Konstancinie

Dzieci, które były wolontariuszami 5 kwietnia 2014 roku, mogły zobaczyć kilkudniowe kocięta, które zostały przygarnięte przez "kocią mamkę". Kotka sama wysterylizowana, pełna matczynych uczuć przygarnęła podrzucone przez strażników miejskich kocięta, które na przemian są ogrzewane przez nią i elektryczną poduszeczkę.
Karmione ręką człowieka, pielęgnowane jednak przez kotkę, mają większą szansę przeżycia.
Starsze kotki wygrzewały się na wybiegu w promykach słońca, pomalutku przyzwyczajają się do ciepłych dni. Niestety, pogoda kapryśna, stąd część woli pozostać w pokojach. Większość natomiast z radością poddaje się pieszczotom odwiedzających ludzi.22-03-2014
21.03.2014 r. - Dzień Wiosny w Kocim Azylu

W pierwszym dniu wiosny gościliśmy uczniów wraz z wychowawczynią Panią Ireną Kauczor (z ZS nr 1 w Konstancinie). Odwiedziła nas również Pani Dyrektor Ewa Jakubowska.
Wszyscy uczniowie mogli dokonać wyboru i zapisać się na różne warsztaty. Wielu wybrało „Igraszki z kotami”, stąd Dzień Wiosny spędziły u nas w przytulisku.
Był to radosny dzień dla kotków, które w tym dniu po raz pierwszy były na wybiegu. Tak więc nie tylko wygrzewały się na słoneczku, ale i były głaskane przez dzieci.
Dziękujemy Pani Irenie Kauczor i Pani Dyrektor za zorganizowanie tego spotkania i za przywiezione dary!
Apel UMiG Konstancin - Jeziorna:
"Pomóżmy kotom wolno żyjącym przetrwać zimę.
29-01-2014

Zima to ciężki okres dla zwierząt, szczególnie dla wolno żyjących kotów. Pomóżmy im przetrwać ten trudny czas - apeluje Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Wystarczy uchylić dla nich okienka w piwnicach i pomieszczeniach gospodarczych.
Koty wolno żyjące (dzikie, miejskie, piwniczne) to zwierzęta nieudomowione, które są elementem ekosystemu miejskiego. Ich obecność na terenie ogrodów działkowych, osiedli i w budynkach w naturalny sposób zapobiega obecności i rozmnażaniu się gryzoni (myszy, szczurów), które stanowią zagrożenie dla ludzi. Nie są to zwierzęta bezdomne, lecz wolno żyjące, które powinny być traktowane zgodnie z art. 21 ustawy o ochronie zwierząt, stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu.
Obowiązki wynikające z ww. ustawy obciążają zarówno osoby fizyczne, jak i prawne, w tym zarządców nieruchomości komunalnych, spółdzielczych i wspólnot mieszkaniowych. Zwierząt tych nie wolno pozbawiać miejsc ich dotychczasowego bytowania, wypędzać z piwnic, komórek itp., wyłapywać i kierować do schronisk lub przytulisk dla bezdomnych zwierząt. Działania takie są łamaniem przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Szczególnym okrucieństwem jest świadome zamykanie zwierząt w pomieszczeniach bez możliwości wydostania się, skazując je na śmierć z powodu głodu i pragnienia. Takie czyny zagrożone są karą pozbawienia wolności do 2 lat.
Niestety, tegoroczna zima nie sprzyja zwierzakom. Obfite opady śniegu utrudniają im znalezienie pożywienia, dlatego Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna apeluje do wszystkich o pomoc dziko żyjącym kotom w przetrwaniu trudnego dla nich okresu. - Ich los w dużej mierze zależy od wrażliwości każdego z nas i odrobiny dobrej woli - podkreśla Beata Kwiatkowska, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa konstancińskiego magistratu. - Wydział np. zakupił karmę dla dziko żyjących kotów i przekazuje ją społecznym opiekunom tych zwierząt. Zapraszamy do współpracy.
Ponadto urzędnicy zachęcają do:
 1. Tworzenia bezpiecznych, ciepłych i suchych schronień, np. w nieużywanym pustym pomieszczeniu piwnicznym (np. zbędnej pralni z okienkiem) z możliwością swobodnego wchodzenia i wychodzenia oraz dostępem do wody i pożywienia.
 2. Modyfikacji okienek piwnicznych, tak aby skutecznie zapobiegać stratom ciepła poprzez wykonanie w nich niewielkich otworów (0,2 m x 0,2 m) lub montaż ruchomej klapki.
 3. Ustawiania kuwet w korytarzach piwnicznych lub wydzielonych pomieszczeniach, by uniknąć sporów sąsiedzkich dla minimalizacji nieprzyjemnych zapachów można stosować preparaty do dezynfekcji i neutralizatory zapachów.

Szczegółowych informacji można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa pod nr tel.: 22-717-53-68 lub 99,
wew. 109 i 110
."


Źródło: Apel UMiG Konstancin - Jeziorna.Ogłoszenie ze strony gminy Konstancin - Jeziorna: LINK.ŚWIĘTY MIKOŁAJ U NASZYCH KOTKÓW ...
11-12-2013

Uczniowie klasy III d oraz V a ze Szkoły Podstawowej nr 336 w Warszawie, przy ul. Małcużyńskiego 4 zrezygnowali z prezentów i w ramach tradycji mikołajkowej postanowili zebrać podarki dla podopiecznych Kociego Azylu.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie dary i wspaniałą inicjatywę !05-12-2013
PODZIĘKOWANIE DLA PANI IRENY KAUCZOR - WSPANIAŁEGO PEDAGOGA I MIŁOŚNIKA ZWIERZĄT

Fundacja św. Franciszka zyskała w ostatnich latach cudownego przyjaciela, jakim jest Pani Irena Kauczor, wychowawczyni w Zespole Szkół nr 1 w Konstancinie, przy ul. Wojewódzkiej 12.
Znajomość ta zaowocowała wspaniałą współpracą, polegającą nie tylko na życzliwym zainteresowaniu naszą Fundacją i przede wszystkim małymi, często bardzo skrzywdzonymi przez los podopiecznymi, ale także na realnej pomocy. Dzięki Pani Irenie uzyskaliśmy możliwość pokazania dzieciom sytuacji bezdomnych zwierząt i form opieki nad nimi. Jednocześnie otrzymaliśmy od szkoły konkretne wsparcie w postaci zbiórek karmy dla naszych zwierząt i artykułów pierwszej potrzeby, co w ostatnim czasie jest sprawą bardzo istotną.
Chcemy podkreślić, że otrzymana od wychowanków szkoły pomoc przekroczyła nawet nasze oczekiwania i jest jedną z największych, jakie kiedykolwiek otrzymaliśmy.
Szkoła organizuje również spotkania z naszymi przedstawicielami, dzięki którym dzieci mogą wiele dowiedzieć się na temat zwierząt. Zainteresowanie dzieci i duża liczba uczestniczących w spotkaniach uczniów sprawiają nam ogromną radość.
Życzliwość i zaangażowanie Pani Ireny Kauczor pomagają nam wierzyć w szansę ekologicznej edukacji młodego pokolenia i możliwość dalszej pomocy zwierzętom, oraz stworzenie im po wielu tragicznych przejściach spokojnego życia.21-11-2013
NOWY KALENDARZ - WYBIERZ MIŚKA 2014

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! przygotowała kolejną edycję charytatywnego kalendarza akcji Wybierz Miśka (www.wybierzmiska.pl), propagującej adopcję bezdomnych zwierząt oraz wolontariat w schroniskach.
W tym roku na okładce kalendarza znalazło się zdjęcie Mai Ostaszewskiej.
Podobnie jak w poprzednich latach, kalendarz na rok 2014 przybliża działalność kilkunastu organizacji prozwierzęcych i zachęca do ich wspierania. Każda z nich od lat niesie pomoc odrzucanym i krzywdzonym zwierzętom.
Zaprezentowane w kalendarzu organizacje działają nie tylko na rzecz miejskich psów i kotów, ale także zwierząt wykorzystywanych w laboratoriach, hodowanych na futra czy uratowanych z transportu do rzeźni.05-11-2013
KUPUJĄC - POMAGASZ
Zapraszamy do przyłączenia się do tegorocznej akcji "Kupując - Pomagasz", organizowanej jak co roku przez Pedigree i Whiskas.
Wszystkiego na temat akcji można dowiedzieć się tutaj: http://www.facebook.com/kupujacpomagasz?ref=ts&fref=ts
Zachęcamy też do obejrzenia teledysku promującego akcję: http://www.youtube.com/watch?v=eCyIDErT_hY31-10-2013
KOLEJNA SZKOLNA WYCIECZKA W AZYLU

W dniu 23.10.2013 r. gościliśmy dzieci z ZS nr 56 w Warszawie przy ulicy Fontany wraz z wychowawczynią Grażyną Deleżuch.
Od wielu lat prowadzimy akcje uwrażliwiania dzieci na istniejący świat przyrody i los zwierząt żyjących wokół nas. Dzieci przychodzą z wizytą do nas i zapoznają się z losem porzuconych zwierząt i możliwością udzielania im pomocy.
"Kotki zrobiły duże wrażenie na moich uczniach.
Mam nadzieję, że nie zabraknie nam zapału do dalszych akcji. Planuję kolejną w okresie świąt Bożego Narodzenia. Może nasze działania sprawią, że zwiększy się zainteresowanie Pani schroniskiem wśród rodziców naszej szkoły"
- powiedziała Pani Deleżuch.19-10-2013
ODWIEDZINY W AZYLU

Najlepsza szkolna wycieczka !

Ile rodzice zapłacili za nią ?
Musimy już iść ?
Możemy przyjść w przyszłą sobotę ?
Przyjdę z mamą w niedzielę.
Kiedy znowu pojedziemy ?

Takie wypowiedzi padały z ust zachwyconych czwartoklasistów podczas wizyty w Kocim Azylu. Na pytanie, czy ktoś żałuje, że wybrał się z wizytą do kotów, nikt nie podniósł ręki.
Uczniowie klas czwartych ponad rok czekali (gdyż dopiero czwartoklasiści mogą przynależeć do szkolnego Kociego Wolontariatu), aby móc w sobotę udać się do Kociego Azylu.
Już trzeci rok działa Koci Wolontariat w ZS Nr 1, jak widać chętnych nie brakuje. Uczniowie klas IV-VI SP oraz z Gimnazjum znajdują czas i chęci, aby w soboty wolny czas poświęcić tym, którzy tego potrzebują.
Nagrodą jest kocie mruczenie, ocieranie o nogi. Kocioterapia czyni cuda ! Nie zauważyliśmy jeszcze, aby ktoś wracał z Kociego Azylu niezadowolony. Nieszczęśliwi zdarzają się, to ci, którzy mimo chęci nie mogą zabrać kociaka do domu (alergie, zakaz ze strony rodziców, obecność innych zwierząt w domu).
Zbliża się zima, postaramy się pamiętać o potrzebach mruczących przyjaciół. A teraz, dopóki pogoda pozwoli - będziemy przychodzić w soboty do Azylu, gdzie zawsze jesteśmy miło witani przez p. Irenkę i jej pracowników.NOWA KSIĄŻKA
06-10-2013

Niedawno ukazała się kolejna książka Helen Brown - autorki bestsellera "Kleo i ja".
"Koty i córki robią tylko to, co chcą" (wydawnictwo Nasza Księgarnia) to ciepła i mądra historia przyjaźni Helen i jej nowego kociego przyjaciela, Jonasza.
Dziękujemy Pani Redaktor Joannie Wajs za dołączenie na końcu książki informacji o Kocim Azylu.
Zachęcamy do lektury !10-11-2012
ODWIEDZINY W AZYLU

W dniu 18 października br. odwiedzili nas uczniowie z Zespołu Szkół Integracyjnych nr 5 w Konstancinie (ul. Szkolna 7) wraz z wychowawczynią, Panią Renatą Furdal . Grupa ok. 20 uczniów przyjechała do Azylu, by zapoznać się z zasadami humanitarnej opieki nad zwierzętami bezdomnymi i przekazać naszym podopiecznym zebrane przez siebie dary. Dzieci były szczęśliwe, że mogą spędzić czas wśród kotków. Zwierzęta odwdzięczały się ocieraniem i mruczeniem. Głaskaniu i pieszczotom nie było końca.
Dziękujemy i zapraszamy ponownie!20-10-2012
Zapraszamy do obejrzenia reportażu o Azylu, nakręconego przez dziennikarzy TTV (Program "Psie adopcje i nie tylko").
LINK: TVN Player - Psie adocje i nie tylko, Kocie sprawy.12-10-2012
KOTKI AZYLOWE NA NABOŻEŃSTWIE Z OKAZJI DNIA ŚW. FRANCISZKA


W ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt w dniu 6 października br. w parafii p.w. Bł. Edmunda Bojanowskiego na Ursynowie, przy ul. Kokosowej 12, odbyło się nabożeństwo połączone z udziałem zwierząt.
Przybyli na nie właściciele wraz ze swymi pupilami. Były chomiczki, był żółw, oraz oczywiście kotki i pieski. Po wstępnej liturgii odbyły się występy dzieci ze szkół tutejszej parafii, poświęcone zwierzętom. Nasza Fundacja również została zaproszona do udziału w tym wydarzeniu. Kociaki azylowe cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.
Ksiądz Adam Zelga już po raz trzeci zorganizował tego typu uroczystość dla zwierząt. Jest to wydarzenie wyjątkowe, które zasługuje na uznanie. Dowiedzieliśmy się, że również w innych miastach miały miejsce podobne nabożeństwa, np. w Ciechanowie w parafii Św. Franciszka z Asyżu w dniu 4 października odbyła się msza dla właścicieli i ich pupili, wraz z kiermaszem i odpustem. Mamy nadzieję, że w przyszłości także w innych parafiach będą odbywać się podobne uroczystości.
Tego rodzaju nabożeństwa przypominają nam o prawdzie, którą odkrył św. Franciszek, iż Bóg kocha i ludzi, i zwierzęta. Zwierzęta żyją nie tylko po to, aby ludziom służyły, ale też, żeby Pana Boga chwaliły. Dlatego św. Franciszek modlił się:

"Pochwalony bądź, mój Panie, przez brata Księżyc i gwiazdy:
stworzyłeś je na niebie, jasne, cenne i piękne."

"Pochwalony bądź, mój Panie, ze wszystkimi Twymi stworzeniami..."


Wszyscy jesteśmy stworzeniami, w których objawia się Boża mądrość i dobroć.

Jeśli posiadacie Państwo informacje o innych miejscach, w których odbywały się uroczystości poświęcone zwierzętom, prosimy o kontakt.03-10-2012
PO WAKACJACH


Po ubiegłorocznych wizytach w Kocim Azylu nie zabrakło chętnych uczniów z ZS nr 1, by i w tym roku szkolnym przychodzić do Azylu i oswajać kociaki, które pojawiły się podczas wakacji, a także by odwiedzać znane już koty na wybiegu.

A. Saint de Exupery napisał:
"Nie ma magazynów z przyjaciółmi - powiedział lis do Małego Księcia".

Parafrazując:
Są jednak schroniska, w których można znaleźć wspaniałego przyjaciela.

Cieszymy się, że wśród uczniów są tacy, którzy poświęcając swój wolny czas samotnym kotom, sprawiają, że ich życie choć przez chwilę staje się lepsze.24-09-2012
POSIŁEK DLA SCHRONISKA

Ruszyła akcja "Posiłek dla schroniska".
Ruszyła kolejna edycja akcji z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Aby pomóc zwierzętom przebywającym w schroniskach wystarczy dołączyć do wydarzenia organizowanego na Facebooku: https://www.facebook.com/events/395085133873687/
Każda osoba, która do niego dołączy, to jeden posiłek dla schroniska !
Więcej informacji o akcji i możliwościach pomocy można znaleźć na stronie: http://www.posilekdlaschroniska.pl.11-09-2012
ADOPCJA KOCIĄT AZYLOWYCH W HOTELU GROMADA
w dniach 8-9 września - fotorelacja03-07-2012
KSIĄŻKA "KLEO I JA"

Ukazała się przepiękna, kocia książka, wydana przez Naszą Księgarnię, dzięki Pani Redaktor Joannie Wajs. Autorka Helen Brown odkrywa nową rzeczywistość po śmierci synka, gdy musi przyjąć pod swój dach nieproszonego gościa - czarne jak diabeł i równie pomysłowe stworzonko.
Człowiek, który biega za kotem nie ma czasu na łzy.
Prawdziwa historia Helen i Kleo podbija serca tych, którzy kochają koty oraz tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą.
Mamy nadzieję, że dołączona na końcu książki informacja o Azylu, pomoże naszym kotkom pokrzywdzonym przez los.


25-06-2012
PODZIĘKOWANIE ZA LEKCJE EMPATII ORAZ PRZYJAŹNI

Pani Ireno,
skończył się rok szkolny, chwilowo nie będziemy systematycznie przychodzić do Azylu, wyjazdy wakacyjne na to nie pozwolą. Chcieliśmy jednak bardzo serdecznie podziękować Pani za stworzenie małego skrawka ziemi, gdzie nasi czworonożni przyjaciele mogą czuć się bezpiecznie oraz za możliwość odwiedzania mieszkańców Kociego Azylu.
Za każdym razem znalazła Pani dla nas trochę czasu, aby opowiedzieć o nowych podopiecznych, często ich smutny los nas wzruszył. Podczas wizyt uczyliśmy się zachowań kotów, ale i zyskiwaliśmy wiedzę o nas samych. Nawiązywały się bliższe relacje między nami, a także wolontariuszami innych szkół. Pamiątką tych wizyt są piękne zdjęcia, na których widać z jak wielką radością reagowaliśmy na kocie mruczenie.
O wizytach w Azylu bardzo przychylnie wypowiadali się rodzice.
Zacytuję słowa jednej mamy:
"To był bardzo dobry pomysł [wizyty w przytulisku] i myślę, że taka wizyta u kocich rozbitków na pewno poruszyła trochę serduszka, a pokazanie dzieciom, że mogą być pomocne, choćby wobec bezbronnych zwierząt - jest bezcenne".

Dziękujemy serdecznie - Uczniowie ZS nr 1 w Konstancinie oraz wychowawczyni Irena Kauczor19-06-2012
PRZEDWAKACYJNE POŻEGNANIE Z KOTAMI

Przez cały rok szkolny uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Konstancinie (ul. Wojewódzka 12) brali udział w zajęciach wolontariatu pod kierunkiem Pani Ireny Kauczor. W ostatnią sobotę przed wakacjami dzieci czule żegnały się z podopiecznymi i mówiły, że z radością przychodziły do Azylu. Pogoda była ładna i milusińscy wylegiwali się na wybiegu. Bardzo zżyły się z kotami, nazywając je po imieniu. Kociaki odwzajemniały się, mrucząc i wyciągając główki do głaskania. Dzieci mają duży wkład w oswajanie kotów, umożliwiając ich adopcję i znalezienie domów.


02-04-2012
WIOSNA w AZYLU

Pojawiły się już u nas pierwsze, osierocone i nieporadne maluchy z interwencji. Kocięta mają obecnie 2 tygodnie. Wymagają dużo pracy - karmienia, masowania brzuszków i podawania specjalistycznego mleka. Za ok. 6 tygodni będą gotowe do adopcji.


Są u nas też 7-tygodniowe kociaki, które 3 tygodnie temu zostały uratowane spod wózków widłowych w magazynie jednego z hipermarketów. Udało nam się je zdrowo wychować na posiłkach dla dzieci marki Gerber. Sieroty są tak ze sobą zżyte, że nie chcemy ich rozdzielać i najlepiej byłoby, gdyby trafiły do jednego domu. Kociaki czekają teraz na adopcję. Przypominamy, że adopcje odbywają się w każdą sobotę w Konstancinie oraz w sklepie "Kakadu" (CH Arkadia).


Starsze kotki azylowe również poczuły wiosnę i zaczęły korzystać ze słońca.


Wraz z kalendarzową wiosną nie tylko przyroda budzi się do działania, ale również młodzież. W ostatnią sobotę odwiedzili nas wolontariusze pełni energii i zapału do pracy. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Konstancinie (ul. Wojewódzka 12) wraz z wychowawczynią Ireną Kauczor wznowili sobotnie zajęcia w zakresie humanitarnego traktowania zwierząt i poznawania ich zwyczajów. Dzięki pomocy przy oswajaniu zwierząt więcej dzikich, pokrzywdzonych kotów ma szansę na dalszą adopcję. Młodzież z pełnym zaangażowaniem włącza się w pracę w Azylu, ucząc się tym samym empatii do zwierząt. Jesteśmy pełni podziwu dla Pani Ireny Kauczor, która prowadzi tego typu akcje i w sposób praktyczny potrafi przekazać wartościowe idee.
02-04-2012
21 grudnia 2011 r. dzieci z klasy V Akademii Montessori w Mirkowie wraz z wychowawcą Panem Tomaszem Zymerem odwiedziły Azyl. Dzieci zorganizowały kiermasz własnych wyrobów podczas anglojęzycznych Jasełek szkolnych, a uzbierane pieniądze (880 zł) przekazały na ogrzewanie Azylu. Pan Zymer przekazał dodatkowo na ten cel 520 zł z diety radnego. Możemy sobie życzyć więcej takich nauczycieli i wychowawców, którzy uczą wrażliwości na los zwierząt.12-12-2011
Warto przeczytać, kliknij: LINK.


12-12-2011
Podziękowanie od Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.


22-11-2011
Do Azylu często przyjeżdżają uczniowie z różnych szkół w celu oswajania kotków. 10 listopada 2011 gościły u nas dzieci ze szkoły nr 2 w Konstancinie (ul. Żeromskiego 15). W każdą sobotę odwiedzają nas również uczniowie ze szkoły nr 1 (ul. Wojewódzka 12) wraz z nauczycielką Panią Ireną Kauczor.


08-11-2011 - poniżej tekst autorstwa prowadzącej Azyl - Pani Ireny Jarosz.

Wolontariat w Fundacji św. Franciszka „Pomóż zwierzętom – naszym małym braciom” w Konstancinie-Jeziornie
Fundacja św. Franciszka jako Organizacja Pożytku Publicznego wypełnia swoje zadanie, służąc jako placówka edukacyjna dzieciom i młodzieży.
Kocięta i milusińskie koty przyciągają młodzież, głównie dzieci, które z radością spędzają tu czas. Osierocone kocięta wzruszają serca wolontariuszy, którzy dzielą się z nimi swoim czasem, miłością i oszczędnościami. Za uzbierane pieniądze kupują puszki dla kociąt.
Mamy dużo kotów uratowanych w dramatycznych okolicznościach. Są tu kocięta znalezione w lasach i na śmietnikach, wyjęte z silników samochodowych, zdjęte z drzew, z wypadków komunikacyjnych itp.
W minioną sobotę odwiedziły nas dzieci z ośmiu szkół. Było ciasno i gwarno, ale dzieci były szczęśliwe, że mogą pomóc nieszczęśliwym zwierzętom, wygłaskać koty i przytulić je. Kotki odwdzięczały się spojrzeniem, ocieraniem i mruczeniem. Potrzeby u nas są duże.
Brakuje przede wszystkim karmy mokrej i suchej, lekarstw, środków czystości, gazet, starych koców i pościeli oraz środków na ogrzewanie w okresie zimowym. Jednymi z najpilniejszych potrzeb jest dobudowanie pomieszczeń dla wolontariuszy i osobnego pomieszczenia adopcyjnego i mamy nadzieję, że dzięki życzliwości ludzi kochających zwierzęta będziemy mogli to szybko zrealizować.

 

Taki rysunek przysłała nam 8-letnia Agnieszka Cieszanowska z Warszawy:


Agnieszka bardzo lubi koty, opiekuje się nimi, i razem z Babcią dokarmia bezdomne.

Rysunek Agnieszki
AKTUALNOŚCI ] [ KĄCIK ADOPCYJNY ] [ ADOPCJE POZA AZYLEM ] [ WIRTUALNE ADOPCJE ] [ ZWIERZAKI ADOPTOWANE ] [ FUNDACJA ŚW FRANCISZKA ]
POTRZEBNA POMOC ] [ GALERIA ZDJĘĆ ] [ PODZIĘKOWANIA ] [ ZGUBIONO - ZNALEZIONO ] [ AZYL I JEGO MIESZKAŃCY ] KONTAKT ]

`